Najmłodsi lekkoatleci z medalami Mistrzostw Mazowsza

Opublikowano: 14 czerwiec 2018, 07:26 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W Teresinie odbyły się organizowane z okazji X-lecia UKS Filipides Teresin, Mistrzostwa Mazowsza U-12 i U-14 w Lekkiej Atletyce. W gronie prawie 500 zawodników, znaleźli się  najmłodsi adepci ?królowej sportu?  Wilgi Garwolin, zdobywając w niej 3 złote, dwa srebrne i 2 brązowe medale.

Dwa złotem medale wywalczyła uczennica VI klasy SP w Uninie, Ewelina Kucharska, która nie miała sobie równych w rzucie piłeczka palantową, uzyskując wynik 45.50m, co jest nowym rekordem powiatu. Drugie ?złoto? zdobyła w skoku w dal ? 4.48m. Pierwsze miejsce przypadła również Szymonowi Głaszczce ? SP w Woli Rębkowskiej ? który przebiegł 60m w czasie 8.28s.

Srebrne medale zdobyli: Aleksandra Borkowska ? SP w Pilczynie, która w biegu na dystansie 600m uzyskała czas  1.48.47s, co jest również nowym rekordem  powiatu oraz w skoku w dal ? 4.61m - Dawid Mianowski ze SP nr 2 w Garwolinie. Brązowe medale przypadły Szymonowi Głaszczce ? skok w dal ? 4.59m, oraz Wiktorowi Sikorze ? SP w Rębkowie, który uzyskał w skoku wzwyż 145cm.

Ponadto IV miejsca zajęli ? Michał Głowala ? SP Ruda Talubska ? skok w dal  4.43m i Dawid Mianowski w skoku wzwyż 140cm.

- Jestem z wyników moich najmłodszych bardzo zadowolony, gdyż wielu z nich niedawno pojęło treningi. Ponadto pragnę podziękować państwu Głowalom z Górek, za nieocenioną pomoc , okazaną przy wyjeździe na zawody - ? uzupełnia trener Stanisław Buszta.