34 medale i 25 życiówek Mazowsza w Warce

Opublikowano: 13 czerwiec 2018, 15:15 Kategoria Sport
mazowsze miętnepływaniewarka

Koniec sezonu obfituje w liczne starty i dużą aktywność startową pływaków Mazowsza Miętne. W ubiegły weekend zawodnicy spod Garwolina wystartowali nie tylko w Górze Kalwarii, ale i w Warce.

10 czerwca odbyły się Otwarte zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Warka. W zawodach startowało 176 zawodników z 14 klubów, w tym 16 pływaków ULKS Mazowsze Miętne. W tak licznie i silnie obsadzonych konkurencjach pływacy ULKS po raz kolejny pokazali się z jak najlepszej strony, zdobywając w sumie 34 medale, w tym 13 złotych , 13 srebrnych i 8 brązowych.

Wśród medalistów znaleźli się: Alicja Kędziorek (5 złotych), Piotr Frelek (3 złote), Maja Michalec (3 złote, 1 srebrny), Zuzanna Kocyk (1 złoty, 1 srebrny), Julia Baran (3 srebrne, 1 brązowy), Amelia Gałat (2 srebrne), Tomek Grzegrzółka (2 srebrne), Natalia Kondej (3 srebrne, 1 brązowy), Piotr Michalik (1 srebrny, 1 brązowy), Jakub Witak (1 srebrny, 2 brązowe),  Karolina Kałaska (2 brązowe).

Tak bogata zdobycz medalowa, zaowocowała trzecim miejscem w punktacji medalowej na 14 klubów.

O bardzo udanym starcie zawodników Mazowsza świadczą również pobite rekordy życiowe. Było ich 25, w tym dwa rekordy powiatu - Julii Baran na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:30,12 i Tomka Grzegrzółki na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:34,29.

O medale nie było łatwo, ponieważ większość zawodników startowała 3-4 razy a nawet pięciokrotnie, jak Ala Kędziorek. Najmłodsi reprezentanci jak Maja Michalec, Zuzia Kocyk, Piotr Frelek rywalizowali na dystansach również 100 metrowych, co świadczy o skali wysiłku i dobrym przygotowaniu na treningach.

mat. pras./opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież