Medalowy start lekkoatletów Wilgi w Mistrzostwach Polski LZS

Opublikowano: 13 czerwiec 2018, 07:42 Kategoria Sport
lekkoatletykamistrzostwa polski

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach (woj. lubuskie) był organizatorem  Mistrzostw Polski Zrzeszenia  LZS w Lekkiej Atletyce w kategorii juniorów młodszych, juniorów  i młodzieżowców.

W imprezie wystartowało około 1500 zawodników z ponad 100 klubów sportowych z całej Polski. Doskonały start zaliczyli lekkoatleci Wilgi Garwolin, którzy zdobyli w nich trzy medale - dwa złote i jeden brązowy, a wszyscy zawodnicy zajęli  punktowane miejsca w pierwszej ósemce mistrzostw.

Złoty medal ? rekord powiatu i pewny awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie, to wyczyn najmłodszej w ekipie Julii  Biernackiej, która w ostatniej kolejce konkursu uzyskała w  trójskoku  11.00 m. Wynikiem tym poprawiła 18-letni rekord Moniki Młot (10.65m). Ponadto Julia zajęła IV miejsce w konkursie skoku w dal ? wynikiem 5.10m

Dwa medale ? złoty w biegu na 1500m 4.21.25 i brązowy na 5000m ? 15minut 21,14s ? nowy rekord życiowy, to osiągnięcie młodzieżowca ? Mateusza Kondeja, studenta AWF w Warszawie,. który przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sieradzu.

Katarzyna Salamończyk wystartowała w dwóch konkurencjach rzutowych i  spisała się na ?5?, bowiem zarówno w pchnięciu kulą 4 kg ? 10.93m jak i w rzucie dyskiem ? 35.28m ? nowy rekord życiowy, zajęła wysokie piąte miejsca i wypełniła tym samym minima na Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się już za tydzień we Włocławku.

Rekord powiatu juniorek młodszych w biegu na 1500m ? wynik 4.57.93s-  ustanowiła Natalia Przybysz, która w gronie 19 zawodniczek zajęła punktowane, siódme miejsce. - Czy ten wynik da szanse startu w OOM, okaże się po ukazaniu się list startowych PZLA do tej imprezy - dodaje opiekun  lekkoatletów Wilgi ? trener Stanisław Buszta.