Srebrne Mistrzostwa Mazowsza lekkoatletów Wilgi

Opublikowano: 08 czerwiec 2018, 07:43 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ponad 600 zawodników z całego kraju wystąpiło w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkie Atletyce. W imprezie tej udanie wystartowali   reprezentanci ?Wilgi? Garwolin, którzy zdobyli 1 złoty, jeden brązowy i  aż sześć srebrnych medali.

Zawody odbyły się na stadionach warszawskie Skry (rzut dyskiem i rzut młotem) oraz  na obiektach Orła. Pierwsze miejsce wywalczył w skoku wzwyż, wieloboista  Paweł Mikulski, który wynikiem 168 cm ustanowił nowy rekord życiowy. Dwa medale srebrne zdobyła Katarzyna Salamończyk,  - rzut dyskiem ? 31.85m oraz w pchnięciu kula ? 10.80m.

Ponadto na drugich miejscach uplasowali się ? Natalia Przybysz ? 1500m ? 5.07.91s ? rek. życiowy, Julia Biernacka w trójskoku ? 10.09m, Jakub Zadrożny w oszczepie ? 38.60m oraz sztafeta juniorów młodszych biegnąca w składzie ? Kacper Dębecki, Bartosz Dębski, Aleks Mazur i Jakub Zadrożny.  - Szczególnie cieszy wynik sztafety ? 45.72s, bowiem daje to bardzo dobrą średnią - 11 sekund i  43 setne na jednego zawodnika - komentuje trener Stanisław Buszta.

Osiągnięcia  zawodników z Garwolina uzupełnia brązowy medal zdobyty  w oszczepie przez Aleksa Mazura ? 36.90m oraz czwarte miejsce  Jakuba Zadrożnego w rzucie dyskiem 34.80m ? (rek. życiowy).