Mistrzostwa Polski Ultimate w Miętnem

Opublikowano: 05 czerwiec 2018, 11:03 Kategoria Sport
ultimatemiętne

Powiatowy Ośrodek Sportu w Miętnem, w najbliższy weekend, będzie gościł uczestników na VI Mistrzostw Polski w Ultimate.

Organizatorami czempionatu są Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate oraz warszawska drużyna ultimate Troubles Warsaw.

Ultimate to sport drużynowy oparty na grze dyskiem frisbee. 7-osobowe zespoły starają się zdobyć punkt łapiąc dysk w strefie punktowej przeciwnika. Zawodnicy z niesamowitą zręcznością, zaangażowaniem i poświęceniem walczą o każde podanie. A wszystko odbywa się zgodnie z duchem gry. Jest to dyscyplina, w której nie występują sędziowie – zawodnicy obu drużyn sami decydują w sytuacjach spornych kierując się zasadami ultimate oraz fair play.

Materiał video pomaga lepiej zrozumieć ten sport.

Wydarzenie, które odbędzie się już w ten weekend w Miętnem, jest turniejem najwyższej rangi w Polsce. Drużyny zmierzą się ze sobą w walce o tytuł najlepszej drużyny w 2018 roku i kwalifikację do przyszłorocznych klubowych mistrzostw Europy.

W kategorii żeńskiej wystąpią między innymi organizatorki zawodów – Troubles Warsaw, które będą broniły tytułu. Drużyna ta, oprócz bardzo dobrych wyników na polskiej scenie, walczy również na arenie międzynarodowej. Troubles już dwukrotnie zagrały na finałach Mistrzostw Europy zajmując kolejno 4. i 7. miejsce. W tym roku w lipcu będą również walczyły na Klubowych Mistrzostwach Świata w Ultimate w USA.

W kategorii męskiej również nie zabraknie meczów na wysokim poziomie. Tytułu bronić będzie drużyna GSH z Wrocławia, która w 2017 roku awansowała do turnieju finałowego klubowych mistrzostw Europy i bardzo dobrze zaprezentowała swoje umiejętności i wolę walki. Od 3 lat drużyna z Dolnego Śląska o najwyższy stopień podium walczy ze stołeczną drużyną Mojra Warszawa. W tym roku sezon mocno rozpoczęli również zawodnicy z Uprising Poznań i mają szansę zmienić układ na szczycie, zatem szykują się zacięte zawody.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież