Wysoka forma Delfina na GMP w Łodzi

Opublikowano: 01 czerwiec 2018, 07:14 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin

W dniach 24-27 maja w znanej już zawodnikom UKS Delfin Garwolin „Zatoce Sportu” w Łodzi, odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Zawody obfitowały w wiele niesamowitych wydarzeń, a także wyłoniły nowe gwiazdy pływania, które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły zapewne mocne filary polskiej kadry narodowej. Zwycięstwa faworytów przeplatały się z niespodziewanymi triumfami młodszych rywali, nie brakowało też rekordowych wyników. Zawody w Łodzi były kwalifikacją do mistrzostw Europy, które odbędą się na początku sierpnia w Glasgow, ale również do juniorskiego czempionatu Starego Kontynentu w Helsinkach i Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires.

Na najważniejszej imprezie roku klub z Garwolina reprezentowała trójka zawodników: Emilia Frąckiewicz, Alicja Więckowska i Jakub Sitnik. W ciągu czterodniowych zmagań zawodnicy Delfina zaliczyli 24 starty (każdy po dwa dziennie), z czego 23 zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Podczas zawodów ustanowili 10  rekordów naszego powiatu w kategorii seniorek i dwa w kategorii 15-latek. - Bardzo dobre wyniki osiągnięte zarówno przez dziewczęta jak i Jakuba podczas tych zawodów, są nagrodą za trenowanie dwa razy dziennie przez ostatnie tygodnie, jak również dają nadzieję, że w Mistrzostwach Polski 15-latków, które odbędą się w połowie lipca w Oświęcimiu, będą walczyć o coraz wyższe lokaty – ocenia trener Wojciech Mianowski.

mat. pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież