Siatkarze z Dwójki wicemistrzami Mazowsza

Opublikowano: 15 maj 2018, 07:04 Kategoria Sport
siatkówkadwójka

W weekend 28-29 kwietnia 2018 w Miedzyborowiu rozegrano turniej finałowy Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2. Podopieczni Bartosza Soszki i Edmunda Kopyścia wywalczyli wicemistrzostwo Mazowsza!

Losowanie w grupach było szczęśliwe dla sportowców z Garwolinie. Wszystkie zespoły były w zasięgu Dwójki. Natomiast w drugiej grupie znalazła się Warszawa (KS Metro), Ostrołęka, która w turnieju regionalnym wyeliminowała Wyszków i Kobyłkę, która wcześniej wygrała z Wołominem.

Od pierwszego spotkania widać było że chłopcy są bardzo dobrze przygotowani i czują się pewnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. - Wszystkie mecze w grupie wygraliśmy bez straty seta, nie dając żadnych szans rywalom. W meczu o złoto musieliśmy uznać wyższość siatkarzy ze stolicy. Kapitalną zagrywką nie dali nam rozwinąć skrzydeł. Odrzucony zespół od siatki nie mógł wyprowadzić skutecznych ataków. Przed turniejem wicemistrzostwo Województwa wzięli byśmy w ciemno. Jest to pierwszy nasz sukces tej rangi . Myślę że wykorzystaliśmy nasz potencjał i zagraliśmy bardzo dobre zawody – komentują trenerzy UKS.

Szkoleniowcy dziękują rodzicom za wsparcie i doping w II lidze Mazowieckiej. Obecnie zespół zajmuje pierwsze miejsce i ma duże szanse na końcowy triumf.

Wyniki UKS Dwójka

Faza grupowa

SP 2 Garwolin – SP 6 Radom 2:0 (8;15)

SP 2 Garwolin – SP Słupno 2:0 (15;11)

SP 2 Garwolin – SP Międzyborów 2:0 (16;6)

Półfinał

SP 2 Garwolin – SP Ostrołęka 2:0 (20;10)

Finał

SP 303 Warszawa – SP Garwolin 2:0 (10;18)

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież