Dominacja Delfina w Rykach

Opublikowano: 14 maj 2018, 06:53 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolinryki

W Rykach odbyły się VI Powiatowe Zawody Pływackie, w których wystąpiło 32 zawodników UKS Delfin Garwolin.

Sobotnie zawody rozpoczęły się od rywalizacji najmłodszych zawodników, którzy mimo, że trenują w klubie pod okiem trenera Wojciecha Mianowskiego dopiero od 3,5 miesiąca, nie chcą być tylko w cieniu starszych kolegów i koleżanek, ale również chcą na siebie zwrócić uwagę.

To im się udało podczas sobotnich zawodów, gdyż mimo, że dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu to już zdobywali medale. Były to Karolina Domańska (I – 25m dowolny), Nikola Dziewanowska (II – 25m dowolny), Alicja Tomczuk (II – 25m klasyk) oraz Kacper Gos (III – 25m dowolny).

Następnie do rywalizacji przystąpili podopieczni Katarzyny Baran, wśród których najlepiej spisała się Siwek Barbara, która zdobyła złoty medal na 25m dowolny i srebrny na 25m grzbietowy. Później przyszedł czas na rywalizację zawodników trenera Waldemara Makowskiego, którzy również pokazali się z bardzo dobrej strony a w szczególności: Julia Karczmarczyk (I – 50m grzbiet, III – 50m dowolny), Jagoda Jonak (I – 50m klasyk), Maja Skupińska (III – 50m dowolny i 50m grzbiet), Stanisław Siwek (I – 50m grzbiet, II – 50m dowolny), Michał Skrzyniarz (I – 50m klasyk, III – 50m dowolny) i Michał Kargol (II – 50m grzbiet).

Później przyszedł czas na kolejnych podopiecznych trenera Wojtka, tyle że już starszych, którzy zdecydowanie zdominowali rywalizację w swoich kategoriach. Dokonali tego: Alicja Więckowska (I – 50m dowolny i 50m grzbiet), Emilia Frąckiewicz (II – 50m dowolny i 50m klasyk), Olga Kruszelnicka (III – 50m klasyk), Jakub Sitnik (I - 50m grzbiet i II – 50m dowolny), Adam Kenig (I – 50m dowolny i 50m klasyk), Mateusz Szczypek (II – 50m dowolny i 50m klasyk) i Patryk Kot (III – 50m dowolny i 50m klasyk).

Na sam koniec zawodów odbyła się jeszcze rywalizacja w kategorii open na 100 m dowolny. Wśród kobiet  wygrała Alicja Więckowska, wśród mężczyzn Mateusz Szczypek drugi był Jakub Sitnik. Na 100 m zmienny pierwsza była Emilia Frąckiewicz. Po złoto sięgnął także  Adam Kenig, za którym uplasował się Stanisław Siwek.

mat. pras.

Komentarze  

+1 #5 empatiaNadzieja 2018-05-18 00:05
Moim zdaniem, jeśli ktoś jest w złym stanie psychicznym, to przekłada się na stan fizyczny, a tu proszę, jakie efekty! Z jednej strony gratulacje, a z drugiej strony wielki smutek. Co innego wychodzić z domu, a co innego stawać dumnym dwa miesiące po zabiciu dziewczyny na podium.
Cytować
+1 #4 TchórzMateusz 2018-05-17 17:18
Cytuję delfin:
Co wy chrzanicie .Co chłopak ma nic nie robić, nigdzie nie wychodzić. Do końca życia będzie miał to w sercu to co się stało na pewno jak mógłby cofnąć czas to by to zrobił, a życia jej nie wróci

To może by wyszedł... do rodziców dziewczyny, skoro ma to w sercu.
Cytować
+4 #3 nic nie robićdelfin 2018-05-16 22:44
Co wy chrzanicie .Co chłopak ma nic nie robić, nigdzie nie wychodzić. Do końca życia będzie miał to w sercu to co się stało na pewno jak mógłby cofnąć czas to by to zrobił, a życia jej nie wróci
Cytować
-5 #2 SumienieWojciech 2018-05-16 10:34
Dziwię się, że sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ma tyle zaparcia by robić karierę. Pytam, gdzie SUMIENIE...? A rodzinie zmarlej ciężko jakkolwiek dalej żyć.
Cytować
-7 #1 rekinGrażyna 2018-05-15 06:33
Szkoda, że Pan Mateusz nie jest tak zwinny i bystry na ulicy jak w basenie i nie ma tyle siły by przyznać się do popełnionego błędu. Cóż dziewczyna nie żyje, życia nikt nie wróci ale jest małe ale sportowiec i ratownik szlachetny w życiu też powinien być.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież