Biegiem i na rowerze! Duathlon Strefa 2018

Opublikowano: 02 maj 2018, 18:02 Kategoria Sport
duathlongsag

Po raz trzeci, ale tym razem nie w deszczu i chłodzie, a w palącym słońcu. 1 maja na terenach Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej odbył się Duathlon Garwoliński Strefa 2018. Dystans około 27 kilometrów biegiem i na rowerze najszybciej pokonał Jan Popławski z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród kobiet najlepsza była Eliza Pitura z Lublina.

To był rekordowa edycja tej imprezy – w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba zawodników zwiększyła się blisko dwukrotnie. Duathlon Garwoliński organizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont” i Stowarzyszenie Truchtacz.pl odbył się już po raz trzeci. W tym roku na terenach Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej stawiło się blisko 80 zawodników. Wśród nich nie tylko reprezentanci powiatu garwolińskiego, ale także sportowcy między innymi z Warszawy, Lublina, Mińska Mazowieckiego, Siedlec i Żyrardowa.

Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracja amatorów jazdy na rowerze oraz biegania.

Zawodnicy mieli do pokonania na rowerze blisko 20-kilometrową trasę oraz do przebiegnięcia dystans 7,5 kilometra. Zadania nie ułatwiało palące słońce i wysoka temperatura, ale nikomu nie przeszkodziło to w osiągnięciu mety. Najszybszy był Jan Popławski z Ostrowca Świętokrzyskiego, który obronił tytuł zwycięzcy z ubiegłego roku, kończąc zawody z czasem 58 minut i 36 sekund. Drugi na mecie był Sebastian Węgliński z Mińska Mazowieckiego, który na mecie pojawił się w niespełna minutę później. Trzecie miejsce na podium zapewnił sobie Łukasz Danielak z Warszawy.

Wśród pań triumfowała Eliza Pitura z Lublina, która na pokonanie całego dystansu potrzebowała 1 godziny i 13 minut. Druga była Magdalena Baszta, a trzecia – Katarzyna Strusińska.

Najlepszy zawodnik z powiatu garwolińskiego – Łukasz Biernacki – zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 19. miejscu uplasował się Sebastian Szyszka, a listę 20 najlepszych zamknął Mariusz Ekiert.

Najmłodszym zawodnikiem Garwolińskiego Duathlonu 2018 był 18-letni Szymon Walicki, a najstarszym - polski aktor Jacek Domański.

Do zwycięzców klasyfikacji OPEN trafiły puchary. Laureaci kategorii wiekowych otrzymali statuetki, a wszyscy zawodnicy na mecie zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

mat. pras.

fot. CSiK

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież