Pronar za mocny dla GTS

Opublikowano: 30 październik 2011, 13:42 Kategoria Sport
siatkówkagts

W spotkaniu 6. kolejki II ligi siatkarze GTS Peiying Wilgi Garwolin przegrali z Pronarem Hajnówka 1:3 (17, -21, -29, -22). Na półmetku pierwszej rundy podopieczni Jakuba Sokołowskiego zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Wczorajsze spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po wygranej w pierwszym secie do 17 kibice w hali CSiK mieli nadzieje na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Niestety w kolejnych partiach goście grali lepiej wykorzystując błędy miejscowych.

Szczególnie emocjonująca była trzecia część gry. O jej losach zdecydowała niesamowita akcja zawodnika z Hajnówki, który popisał się obroną znad? sędziowskiego stolika. Mimo oddania piłki za darmo, Barnaba Grzelecki zaatakował w out. ? Graliśmy nierówno. Po pierwszym bardzo dobrym secie, kiedy wypunktowaliśmy pretendenta do awansu, w kolejnych partiach wyszedł brak większej liczby treningów ? komentuje Jakub Sokołowski, trener GTS.

Na początku ostatniego seta Pronar objął wysoką przewagę punktową. Wilga straty zniwelowała do jednego punktu (19:20). Końcówka po raz kolejny należała do przyjezdnych.

Po piątej porażce w sezonie GTS wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Kluczowy dla zawodników Wilgi będzie najbliższy weekend. ? W sobotę gramy w Warszawie z UW, dzień później jedziemy do Mławy na zaległy mecz 1. kolejki. Jeśli zdobędziemy w tym meczach sześć punktów nasza sytuacja będzie zdecydowanie lepsza ? przyznaje trener Sokołowski.

Godny do odnotowania jest wczorajszy debiut wychowanka klubu Marka Sitarka w meczu II ligi.

GTS Peiying Wilga Garwolin ? Pronar Hajnówka 1:3 (17, -21, -29, -22)

GTS: Hajbowicz, Żyłkowski, Szyćko, Żuber, Grzelecki, Kruk, Gałkowski (libero) ? Sitarek (libero), Rosłaniec, Wilki.