Udane rozpoczęcie wiosny MKS

Opublikowano: 16 kwiecień 2018, 06:48 Kategoria Sport
mksbadminton

Worek medali przywieźli zawodnicy MKS Garwolin z zawodów rozgrywanych w pierwszej połowie kwietnia.

W sobotę 7 kwietnia najmłodsi badmintoniści MKS wzięli udział w trzech turniejach rozgrywanych w dwóch miastach.

W Grand Prix Ząbek udział wzięli Oliwia, Lena i Kacper Winek. W kategorii dziewcząt klas IV – VI triumfowała Oliwia Winek, jej siostra Lena zajęła trzecie miejsce. W grupie gimnazjum chłopców pierwsze miejsce zdobył Kacper Winek. Kacper wystąpił również w Międzywojewódzkich Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonce. W grze pojedynczej juniorów młodszych zajął trzecie miejsce. Natomiast w grze podwójnej wspólnie z Błażejem Krawczykiem (UKSB Milenium Warszawa) zdobył drugie miejsce i wywalczył awans do OOM (mecz o 1 miejsce nie był rozgrywany).

Ania i Tomek Kotlarscy walczyli w Zielonce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Tu najlepiej poszło Ani, która w grze pojedynczej wywalczyła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. Natomiast w grze podwójnej dziewcząt, wspólnie z Basią Seweryn (MUKS Victor Warszawa) zdobyła brązowy. Tomek natomiast w grze pojedynczej i podwójnej zajął miejsca w przedziale V-VIII.

Z kolei 8 kwietnia w Książenicach odbył się III Turniej z cyklu Badmaster Grand Prix. W Turnieju wziął udział zawodnik garwolińskiego klubu Mariusz Nogal. W grze mieszanej zajął 3. miejsce (w parze z Katarzyną Sekułą) oraz 4. miejsce w grze deblowej z zawodnikiem z Puław Emilem Działoszyńskim.

Zawodnicy z Garwolina 14 kwietnia ponownie wystartowali w Zielonce, gdzie odbył się Zielonka Mileniu Open Ogólnopolski Turniej STJM i STM.

Rewelacyjnie zagrała Ania Kotlarska, zdobywając trzy medale w kategorii młodzików. Złoty - w grze pojedynczej, srebrny w grze podwójnej w parze z Basią Seweryn (MUKS Victor Warszawa) oraz brązowy w grze mieszanej razem ze swoim bratem Tomkiem. Czwarty krążek - brązowy - zdobył Kacper Winek w grze podwójnej juniorów młodszych razem z Błażejem Krawczykiem z klubu UKSB Milenium Warszawa.

mat. pras.

fot. Milenium Warszawa – Ania i Tomasz Kotlarscy (pierwsi od prawej)

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież