Mazovia lepsza od Wilgi [wideo]

Opublikowano: 02 wrzesień 2021, 11:20 Kategoria Sport
wilga garwolinmazovia mińsk mazowiecki

Indywidualne błędy sprawiły, że Wilga Garwolin nie zdołała choćby zremisować z faworyzowaną Mazovią Mińsk Mazowiecki. W 5. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej GKS przegrał 2:3 (1:1).

Od początku wczorajszego meczu inicjatywę przejęła Wilga. Wysoki pressing wymuszał na rywalach niedokładne podania i straty. W 10. minucie aktywny na lewym skrzydle Sebatian Grzegorczyk minął kilku obrońców i podał w kierunku Przemysława Alota, ale skrzydłowy nie trafił w piłkę. Dwie minut później gospodarze objęli prowadzenie. Grzegorz Piesio posłał dośrodkowanie w pole karne, na które w tempo nabiegał Grzegorczyk. Mocne uderzenie z główki pomocnik zamienił na gola.

Wilga mogła pokusić się o bramkę z rzutu wolnego. Dwukrotnie Dominika Puska próbował zaskoczyć Piesio. Im bliżej przerwy, tym inicjatywę przejmowała Mazovia. MKS wyrównał przy pierwszym celnym strzale na bramkę. W 43. minucie z wolnego piłkę pod linię końcową posłał Dmytro Skoblov, a poślizgnięcie Axela Gandareli wykorzystał stoper Norbert Jędrzejczyk.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Zagrożenia pod bramkami kończyły się bramkami. Prowadzenie gościom dał Skoblov, który wykorzystał podanie byłego piłkarza Wilgi Łukasza Puciłowskiego. Na 12 minut przed końcem Dawid Jabłoński podwyższył wynik. W doliczonym czasie gry, w zamieszaniu przed linią bramkową MKS, piłkę do siatki wepchnął rezerwowy Paweł Pyra.

W sobotę Wilga zagra na wyjeździe z Energią Kozienice.

Wilga Garwolin ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:3 (1:1)
Bramki: 12` Sebastian Grzegorczyk (as. Grzegorz Piesio), 90` Paweł Pyra ? 43` Norbert Jędrzejczyk (as. Dmytro Skoblov), Dmytro Skoblov 70` (as. Łukasz Puciłowski), 78` Dawid Jabłoński
Wilga: Gandarela, D. Papiernik (86` Piotrowski), Kozikowski, Talar, Grzegorczyk, Kowalski (76` Zabiegałowski), Piesio, Wągrodzki (59` Zalewski), Alot (72` Jarzyna), Paszkowski (81` Pyra), Rudzki (82` Dybcio).