There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Nowy Rok przywitali na sportowo [wideo]

Opublikowano: 01 styczeń 2020, 14:08 Kategoria Sport
wilga garwolintruchtaczbieganiepiłka nożna

To już tradycja, której początki sięgają 1986 roku. Zawodnicy Wilgi Garwolin spotkali się na treningu rozpoczynającym piłkarski rok. Autorem pierwszego trafienia AD 2020 został Zawadka, ale tym razem Kamil. Tradycję podtrzymali także biegacze z klubu Truchtacz.pl.

Pierwszy piłkarski akcent roku jak zwykle poprzedziła poranna msza święta. Wierni modlili się w intencji zmarłych piłkarzy, działaczy i kibiców Wilgi Garwolin. Później na ponad 50 grobach parafialnego cmentarza zapalono znicze. Po godz. 12 na głównej płycie garwolińskiego stadionu rozpoczął się mecz seniorów i oldbojów Wilgi. Pierwsze kopnięcie poprzedziła minuta ciszy w intencji zmarłych.

Spotkanie trwało blisko 2x20 minut i obfitowało w 11 goli. Autorem pierwszego trafienia w 2020 roku, został Kamil Zawadka, który posłał piłkę do bramki o godz. 12:27. Piłkarz przerwał dominację swojego brata bliźniaka Karola, który w ostatnich latach jako pierwszy wpisywał się na listę strzelców.

Mecz zakończył się rezultatem 6:5 dla seniorów. Gole dla zwycięzców strzelali: Kamil Zawadka 2, Marcin Makaruk 2, Łukasz Grązka. Jedno trafienie było golem samobójczym. Do bramki w zespole oldbojów trafiali Robert Winek 2, Marcin Tomaszewski 3.

Skład drużyny oldbojów: Robert Winek, Piotr Winiarek, Cezary Wągrodzki, Jacek Tracz, Jacek Nowicki, Konrad Piotrowski, Andrzej Grzeszczak, Antoni Frąckiewicz, Marcin Tomaszewski.

Skład drużyny seniorów: Marcin Makaruk, Karol Zawadka, Kamil Zawadka, Robert Baczewski, Łukasz Grązka, Marcin Makulec, Jan Sierański, Piotr Baranowski.

Krótszą tradycje ma noworoczny bieg stowarzyszenia Truchtacz.pl. Kilka minut po raz 13. na 10-kilometrową trasę garwolińskiego biegu ?Avon kontra przemoc? wybiegło kilkanaście osób, wśród nich byli także pasjonaci biegania spoza klubu.