Zeller wygrał turniej dla Karoliny. Zebrano ponad 30 tys. zł!

Opublikowano: 18 marzec 2019, 08:40 Kategoria Sport
karolina kondejpiątkafutsal

Zespół Zeller wygrał Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Karoliny Kondej”, który został zorganizowany w Hali Stulecia w Garwolinie. Ważniejszym aspektem, od tego sportowego, była zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację absolwentki Piątki. Na rzecz Karoliny zebrano ponad 30 tys. zł.

Wczorajszy turniej uroczyście otworzyli burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, prezes GKS Wilga Garwolin Waldemar Mrugała, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie Jacek Zowczak z wicedyrektorem Krystyną Antolak oraz siostrą Karoliny Kondej Beatą Kondej-Zawadką.

Rywalizacja toczyła się najpierw w czterech grupach eliminacyjnych, z udziałem 16 drużyn. W trakcie trwania turnieju można było zakupić kawę, herbatę, pyszne pączki. Dzieci mogły skorzystać z usług Magdaleny Dziak  i pomalować buzię w różne wzorki i postacie z bajek.

W przerwie między meczami na kibiców czekały kolejne niespodzianki. Odważni mogli spróbować pokonać Axela Gandarelę i Daniela Fica. Bramkarze IV-ligowej Wilgi Garwolin stanęli między słupkami w konkursach rzutów karnych.

W grupie mistrzowskiej, złożonej ze zwycięzców grupy eliminacyjnych, dominację potwierdził zespół Zellera, który wygrał wszystkie spotkania turnieju. Drugie miejsce zajął zespół OSK Olaf, trzecie Motor Leokadia, a czwarte OSP Łaskarzew.

Najlepszym strzelcem turnieju został Bartłomiej Sitarek (Zeller). Nagrodę dla najlepszego bramkarza odebrał Jakub Michalczyk z Motoru Leokadia. MVP turnieju wybrano Marcina Jarzynę z OSK Olaf. Specjalne wyróżnienie – super zawodnika – przyznano Karolinie Kondej, która dzielnie walczy o powrót do zdrowia po operacji w Monachium.

Warto dodać, że w czasie turnieju organizatorzy otrzymali informację, że koszulka Roberta Lewandowskiego z podpisem, przekazana na licytację przez firmę Żabczyńscy i Bartka Wojdygę, podczas Balu Charytatywnego „Natalka innym” w Hotelu Ambasada w Krobii Dolina Drwęcy, osiągnęła kwotę 11 100 zł. Ponadto Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie przekazała informację, że przekazana zostanie kwota 15 000 zł., które zebrano podczas wcześniejszych akcji organizowanych przez szkołę. Aktualną kwotę zbiórki uzupełnia 5300 zł zebrane z wpisowych od drużyn uczestniczących w turnieju. Razem to ponad 30 tys. zł!

- W takich sytuacjach jak tenturniej oprócz chęci, pomysłu i determinacji, ważne jest by spotkać dobrych ludzi. Ja mam to szczęście, ze z łatwością trafiam na dobrych, przyjaznych i pomocnych ludzi. Wtedy można osiągnąć bardzo dużo. W pojedynkę wiele rzeczy jest wręcz niemożliwych ale grupa stanowi o sile. Tak się stało przy okazji tego turnieju. Ogromną pomoc otrzymałem o Witolda Trzmielewskiego i Wojciecha Urbańskiego - zaznacza jeden z organizatorów Marcin Makaruk.

Aktualizacja, godz. 12.50. Bilans akcji to 34 171,27 zł!

Wyniki turnieju

mat. pras., opr. łk

fot. MM, KSO