Zostań wolontariuszem 28. Finału WOŚP!

Opublikowano: 18 listopad 2019, 13:18 Kategoria Rozmaitości
WOŚPCSiK

12 stycznia 2020 r. Garwolin znów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Tym razem będziemy zbierać pieniądze na rzecz najmniejszych dzieci – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sztab przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie rozpoczął rejestrację wolontariuszy.

Podczas najbliższego finału w całej Polsce zbierane będą środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. – Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – informuje Fundacja WOŚP.

Stracili w pożarze wszystko co mieli. Proszą o pomoc

Opublikowano: 17 listopad 2019, 14:33 Kategoria Rozmaitości
gmina garwolinpomocpożarpogorzelcy

„Jak Feniks z popiołów - licytacje charytatywne - dom dla Moniki i Marcina” – taką nazwę ma grupa utworzona na facebooku. Jej celem jest pozyskanie pieniędzy dla małżeństwa Grązków, którzy w kwietniu stracili w pożarze dobytek swojego życia.

„O godzinie 23:30 obudziło nas szczekanie psa. Sunia Basza, którą trzy tygodnie wcześniej adoptowaliśmy ze schroniska uratowała nam życie. Kilka minut później wnętrze domu wypełnił dym. Straż przyjechała bardzo szybko, ale nie byli w stanie pokonać płomieni. W ciągu pół godziny straciliśmy dorobek całego życia, piękny drewniany domek wraz z całym wyposażeniem, dokumentami, pamiątkami. Z domu uciekliśmy tylko z tym co mieliśmy na sobie. Płomienie pochłonęły wszystko. Na Święta Wielkanocne zostaliśmy bez dachu nad głową i bez perspektyw i z kredytem do spłacenia, bo na zakup domu zaciągnęliśmy kredyt gotówkowy. Szybko rozpoczęło się śledztwo policyjne pod nadzorem prokuratury. Wykluczono podpalenie. Niestety trwało to aż do końca sierpnia. Na początku września dostaliśmy od ubezpieczyciela odmowę wypłaty odszkodowania. Do tej pory nie prosiliśmy o pomoc, żyliśmy skromnie ale na swoim. Teraz nie damy rady sami, potrzebujemy pomocy” – apeluje małżeństwo z Sulbin (gm. Garwolin).

Nietypowa lekcja o klimacie w KLO

Opublikowano: 16 listopad 2019, 09:27 Kategoria Rozmaitości
KLO

To była lekcja o zmieniającym się klimacie i konsekwencjach tych zmian. O zagrożonych gatunkach i o tym, że człowiek jest jednym z nich. I wreszcie o tym, co młode pokolenie może zrobić, żeby powstrzymać niebezpieczne trendy. Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z Mirosławem Proppe, prezesem fundacji WWF w Polsce.

-  My dzisiaj będziemy w klimacie klimatu. A konkretniej w klimacie niebezpiecznych zmian, które mogą zagrozić naszej cywiliazji. Nie jesteście ekspertami ani od sparw klimatu, ani od spraw ekologii, ale macie być młodzieżą świadomą zagrożeń i macie prawo walczyć o swoją lepszą przyszłość, a żeby o nią walczyć musicie być wyposażeni w rzetelną wiedzę - mówiła, zapowiadając spotkanie Małgorzata Kargol, wicedyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Działalność WWF przybliżyła na początek swoim kolegom Julia Zając, wspominając także o tym, że społeczność KLO od dawna angażuje się w proekologiczne inicjatywy - między innymi w eliminację jednorazowych opakowań w szkole.

Zimowe obuwie - śniegowce, ale jakie?

Opublikowano: 11 listopad 2019, 09:55 Kategoria Rozmaitości

Damskie śniegowce można nabyć w wielu ciekawych fasonach i kolorach. Niektórym kojarzą się jeszcze tego typu buty z topornością i szarością. Teraz sytuacja uległa znacznej zmianie. Śniegowce to też ciekawe stylistycznie buty, które można zakładać nawet do spódnicy, jeśli dobierze się odpowiedni fason.

Ciepłe i wygodne

Dobrej jakości śniegowce znajdziesz tylko w sprawdzonych sklepach. Wystarczy zerknąć na stronę firmy Tymoteo: https://tymoteo.pl/pol_m_BUTY-DAMSKIE_SNIEGOWCE-184.html, aby zobaczyć, jak ciekawą formę może przybrać takie własne obuwie. Podczas zakupu trzeba zwracać uwagę na jakość wykonania, materiał, kolorystykę i dodatki, np. kożuch, bo dla wielu osób są to cechy kluczowe. Czym się powinny odznaczać najlepsze damskie śniegowce? Przede wszystkim muszą być unikalnym połączeniem stylu i komfortu. Eleganckie na zewnątrz, przykuwające spojrzenia, mające w sobie to coś, co sprawia, że założysz je bez żadnego oporu do ulubionej spódnicy, spodni i eleganckiego płaszczyka. Muszą być także bardzo ciepłe i wygodę podczas chodzenia. Ergonomiczna budowa buta sprawia, że bez problemu dopasuje się on do kształtu stopy i zapewni jej odpowiednią wentylację.

Seniorzy świętowali

Opublikowano: 07 listopad 2019, 08:15 Kategoria Rozmaitości
seniorzydzien senioraklub senioraCSiK

Warsztaty, prezentacje, występy artystyczne przygotowane dla nich i przez nich. Pod hasłem „A radość nieśmy sobie nawzajem” odbył się Garwoliński Dzień Seniora. Dzień pełen radości, uśmiechu i dobrych życzeń.

Garwoliński Dzień Seniora odbył się 30 października w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wśród zgromadzonych nie zabrakło seniorów z miasta Garwolina i innych miejscowości powiatu garwolińskiego, a także wielu zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się między innymi senator Maria Koc, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, była poseł Stanisława Prządka, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol, ksiądz Stanisław Szymuś – proboszcz garwolińskiej kolegiaty Stanisław Szymuś oraz ksiądz prałat senior Ryszard Andruszczak.

Znajomość oczekiwań oraz preferencji grupy docelowej to jedna z podstaw sukcesu w biznesie. Dzięki rozwojowi technologii internetowych zdobycie takich informacji stało się znacznie prostsze – dane na temat zachowań użytkowników pozwalają wyciągnąć konstruktywne wnioski. Z badań przeprowadzonych przez specjalistów do spraw marketingu jasno wynika, że internauci nie poświęcają szczególnie dużo czasu na porównywanie dostępnych ofert. Co w takiej sytuacji powinni zrobić właściciele firm?

Konsumenci najpierw korzystają z Google, zanim zdecydują się wydać swoje pieniądze

Eksperci z agencji ESEO mają jedną radę: zainwestować w profesjonalne pozycjonowanie stron i rzetelnie, systematycznie poprawiać miejsce firmowej witryny w rankingach najpopularniejszej wyszukiwarki. Aż 97% ankietowanych odnajduje potrzebne produkty i usługi lokalne w internecie, za pośrednictwem serwisu Google. I statystyki pokazują jasno, że wchodzą tylko na niektóre witryny, uszeregowane przez algorytm na najwyższych pozycjach. Około 95% wszystkich kliknięć przypada na witryny z pierwszej piątki, drugą stronę wyników wyszukiwania w ogóle otwiera zaledwie 2-3% użytkowników. Tym samym firmy ze ścisłej czołówki pozyskują ogromne zainteresowanie potencjalnych klientów, a pozostali są praktycznie niewidoczni dla odbiorców. Koniecznie trzeba w tym miejscu podkreślić, że raz zdobyte podium w Google nie zostaje przypisane do danej strony na zawsze. Algorytmy wyszukiwarki są systematycznie ulepszane, aby użytkownik dostawał potrzebne informacje jak najszybciej, bez konieczności odwiedzania kilku witryn. Wymusza to dostosowanie firmowych serwisów www do nowych norm jakościowych.