Wielki bal dla Michałówki

Opublikowano: 06 luty 2018, 09:54 Kategoria Rozmaitości
Michałówkabal

Już po raz trzeci zorganizowano bal na rzecz przedszkola i szkoły w Michałówce. To wydarzenie, które łączy lokalną społeczność, rodziców, a także sponsorów, którzy hojnie obdarowali prezentami.

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi“. Ten cytat św. Jana Pawła II stał się myślą przewodnią III Balu Charytatywnego, który odbył się 3 lutego 2018 roku w ,,Laurowym Dworze“ w Lipówkach.  Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli Publicznego Przedszkola ,,Leśne Skrzaty“ w Michałówce i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce, ponownie społeczność szkolna i przedszkolna mogła spotkać się ze sobą w niecodziennej atmosferze.

Przybywających na bal gości witały dyrektorki obu placówek - Agnieszka Szczypek i Zofia Czapska. Później był czas na zdjęcia na „ściance“, na której zostały umieszczone loga sponsorów, którzy wsparli akcję. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka, Przewodniczącej Rady Gminy Garwolin Iwony Pluty, księdza proboszcza Jerzego Janowskiego oraz wikariusza parafii Miętne księdza Piotra Wasyljewa.

Podczas uroczystego otwarcia balu, podkreślano, że głównym celem spotkania jest integracja oraz dobro i rozwój dzieci, z którymi mamy przyjemność pracować. Taneczną część imprezy rozpoczął tradycyjny polonez. Podczas balu na gości czekało wiele atrakcji.  Spośród nich wiele emocji budziła zabawa fantowa. W losowaniu nie było przegranych. Każdy los wygrywał.  

O północy rozpoczęła się licytacja prac wykonanych  przez dzieci uczęszczających do przedszkola i szkoły. Prace zostały również przygotowane przez rodziców i przyjaciół obu placówek, specjalnie na okazję balu. Jest to zawsze wyczekiwana atrakcja balu, która gromadzi wielu ludzi dobrego serca. Po licytacji nastąpiło losowanie nagród głównych. W tym roku dzięki hojności sponsorów były ich sporo: ekspres do kawy, odkurzacz bezprzewodowy, maszynka do golenia i szczoteczka do zębów ufundowane przez firmę Kruger&Matz, biżuteria od firmy Collia ufundowana przez właścicielkę sklepu Karolinę Nowicką-Wawer, mikrofalówka w stylu retro ufundowana przez Małgorzatę i Tomasza Kuźmę oraz 4 walizki firmy Ochnik ufundowane przez Artura i Monikę Grzegrzółków.

- Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację balu, a szczególnie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i personelowi obsługi szkoły i przedszkola za wspaniałe pomysły i poświęcenie swojego czasu. Przygotowania do balu dla niektórych trwały już od listopada. Dziękujemy wszystkim sponsorom. Większość sponsorów jest z nami od pierwszego balu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że zawsze z otwartością nas przyjmujecie i służycie pomocą. Dzięki Wam ten bal staje się tak bardzo atrakcyjny. Wszystkim uczestnikom dostarcza niezapomnianych przeżyć, a po jego zakończeniu wiele wiele osób myśli o kolejnym. Dziękujemy – podkreślają organizatorzy.

W szczególności organizatorzy dziękują zaangażowanym w przygotowanie balu rodzicom: Agnieszce Zając-Kowalskiej, Magdalenie Erdman-Rękawek, Urszuli Gawryś, Małgorzacie Białeckiej, Małgorzacie Kuźmie, Monice Grzegrzółce Annie Szwagulińskiej, Renacie Żurawek, Jolancie Mróz, Agnieszcze Czyżkowskiej, Jolancie Kujdzie, Annie Mikulskiej, Paulinie Błażejczyk, Hannie Przybysz- Żołądek, Annie Popińskiej, Małgorzacie Rygier, Wiolettcie Przybysz.

A także wszystkim sponsorom, bez których bal nie mógłby się odbyć: Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Zespół muzyczny The Black, Firma Kruger&Matz, Małgorzata i Tomasz Kuźma, Firma Collia Karolin Nowicka-Wawer, Monika i Artur Grzegrzółka, Laurowy Dwór: właściciele sali Rafał Wawrzyniak i Marcin Wójcik, Wiejski stół Wyroby domowe Małgorzata i Jacek Elis, Fotobudka pana Michała Walickiego reprezentujący fimre ubezpieczeniową CUK Ubezpieczenia, Hanna Przybysz- Żołądek, JK Flower – Dekoratornia Jolanta Kujda, fotografki Emila Wawer i Karolina Kuźma, Powiatowe Centrum Kultury w Miętem, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, Centrum Sportu i Kultury w Garwolin, Magdalena i Paweł Ostrowscy, Agnieszka i Piotr Kowalscy, Czarny Kot Alicja i Paweł Pałyska, Derma Clinic Pani Pauliny Baran, Epewex Państwa Rachwalak, Helen Doron Agnieszka Biedrunka- Ujma, Malowany Garaż- Agnieszka Rosa, Darek i Beata Częścik, Magdalena Erdman-Rękawek, Wioletta i Czarek Rękawek, Gatta, Monika i Marcin Piesio, Biuro Podrózy Viva Travel Anna Bogusz- Wąsik, Akzo Nobel, Radca Prawny Tomasz Rzętała, Firma Bruggen, Anna i Andrzej Moch, Coś Pięknego Krystyna Kułak, Jolanta i Mariusz Mróz, Your beautician Urszula Gawryś, AQUA FITNESS Anna Szwagulińska, Anna i Łukasz Kuśmierkiewicz, Anna i Tomasz Paśniccy, Firma Prolech, Centrum Druku, Lamex, ReNail – Renata Rękawek, Księgarnia Mądra Sowa, Mydlarnia u Franciszka, Carinii, Kraina Czarów, Ksiegarnia Sowa, Herbaty świata ,Baby Shop, Sklep TOYS, Lobo, Pepek Sport, Lodziarnia Domareccy, Kwiaciarnia Broniszewscy, Mieszalmia Farb DOMAR, Beata Łubian, Katarzyna Zielińska, Agnieszka Świętochowska, Vital Med, Waldi Meble, Daves Pizza, Pizzeria Pepperoni, Fabryka Fanaberi, Parantela, Rammit, Beata Potapska  Arobnne, Sklep BARTEK, Anna Parol Wizaż, Katarzyna i Sławomir Paziewscy, ATCO TOYS- Jarosław Ziędalski, Fundacja Sztafeta, ZAKŁAD FRYZJERSKI Iwona Siwek, Tea&coffee, Robert Pluciński, Zakład fryzjerski K&M.

Artykuł sponsorowany

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

 

Komentarze  

+1 #3 OkovitaJurek 2018-02-08 10:07
Cytuję Rodzicielka:
co za czasy, teraz to szkoły i przedszkola zamiast uczyć i wychowywać zajmują się pozyskiwaniem kasy na funkcjonowanie placówek?
żeby jeszcze imprezka była bezalkoholowa to rozumiem, a jak panie dyrektorki wytłumaczą dzieciakom, że z balu z napojami wyskokowymi zakupiliśmy to i owo?
a tak na marginesie, i tak najlepsze szkoły w gminie, to szkoły w Woli Rębkowskiej i Rębkowie.

A zgodnie z ustawą w placówkach edukacyjnych i nie tylko "mleka" nie wolno konsumować nawet poza godzinami pracy. Już kulturalnej byłoby po cichu gdzieś w Sektorze B lub C zapalić trawkę.
Cytować
-2 #2 w gminie Garwolin nie mają za co utrzymać oświatyRodzicielka 2018-02-07 08:02
co za czasy, teraz to szkoły i przedszkola zamiast uczyć i wychowywać zajmują się pozyskiwaniem kasy na funkcjonowanie placówek?
żeby jeszcze imprezka była bezalkoholowa to rozumiem, a jak panie dyrektorki wytłumaczą dzieciakom, że z balu z napojami wyskokowymi zakupiliśmy to i owo?
a tak na marginesie, i tak najlepsze szkoły w gminie, to szkoły w Woli Rębkowskiej i Rębkowie.
Cytować
+1 #1 Bez komentarzaWernyhora 2018-02-06 22:58
Jak popatrzyłem na tych gminnych quasi "celebrytów" to komentarz jest zbędny.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież