Jakie fotele do biura wybrać?

Opublikowano: 11 grudzień 2017, 06:35 Kategoria Rozmaitości

Krzesło lub fotel to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego biura. Trudno sobie wyobrazić tego rodzaju pomieszczenia bez niego. Odpowiedni fotel może podnieść efektywność pracy, dzięki swoim ergonomicznym zaletom, a także podkreślić prestiż zajmowanego stanowiska. Czym się więc kierować przy zakupie odpowiedniego modelu?

Przede wszystkim ergonomią. W praktyce to właśnie ten element jest najważniejszy. Nie bez powodu pracę siedzącą, a właściwie jej skutki dla kręgosłupa, porównuje się do najcięższych prac fizycznych. Postawa siedząca nie jest naturalna dla człowieka, który jest przystosowany przede wszystkim do ruchu. Żeby praca rzeczywiście miała największą możliwą efektywność, aby nie męczyć się w czasie pracy i opóźnić negatywne efekty wynikające długotrwałego przebywania w jednej pozycji, należy koniecznie postawić na krzesło ergonomiczne. Ma to szczególne znaczenie, gdy w grę wchodzi drobiazgowa i szczegółowa praca, wymagająca dużego skupienia u pracownika – np. w księgowości czy informatyce – gdzie każdy błąd to dodatkowe godziny, które należy poświęcić na szukanie pomyłki.

Oczywiście zgodność z zasadami ergonomii zakłada, że krzesło nie tylko będzie posiadało szeroki zakres regulacji, ale też będzie zapewniało optymalny komfort użytkowania. To oznacza, że warto zwrócić uwagę na to, by wybrany przez nas model miał możliwość ustawienia każdego z elementów fotela, jak również, by był wykonany z odpowiednich materiałów. Krzesło musi zapewniać stabilność. Musimy mieć pewność, że pracownik zamiast martwić się tym, na czym i jak siedzi, miał w tym zakresie wrażenie całkowitego bezpieczeństwa.

Dobrze też, aby fotel miał odpowiednie wypełnienie. To komfortowy mebel, ale nie powinien mieć ani zbyt miękkiego, ani zbyt twardego wypełnienia. W obu wypadkach korzystanie z takiego fotela nie będzie optymalne. Warto też zwrócić uwagę na to z czego została wykonana skóra. Jeśli nie zbiera ona kurzu, będzie bezpieczna dla alergików. Dobrze też, aby była ona łatwa w czyszczeniu i konserwacji.

Oczywiście odpowiedni fotel spełnia też funkcje reprezentacyjne. I to jest kolejny element, na który warto zwrócić uwagę. Na rynku jest mnóstwo modeli foteli, o czym można się przekonać wchodząc na strony sklepów takich jak Centrum Krzeseł: https://www.centrumkrzesel.pl/fotele-biurowe-/119/c. Każdy powinien zatem znaleźć coś, co będzie odpowiednie do posiadanego budżetu. Cena też w końcu gra tu istotną rolę. Wybór jest jednak na tyle szeroki, że coś idealnego do własnego biura powinien móc bez trudu znaleźć każdy przedsiębiorca.

Z oferty sklepu Centrum Krzeseł można wybrać wiele ciekawych modeli. W atrakcyjnie cenie są na przykład fotele z rodziny "Relaks" tapicerowane najwyższej jakości naturalną skórą licową. Są one dostępne w różnej kolorystyce i z pewnością podkreślą prestiżowy charakter każdego biura. Odpowiednie profilowanie oparcia i części lędźwiowej zwiększa w nim komfort użytkowania i ergonomię pracy. Model posiada też atesty wytrzymałościowe i trwałościowe. Gwarantuje też pełne bezpieczeństwo podczas siedzenia w nim. Dla osób, które nie mają ekonomicznych ograniczeń i szukają fotela z wyższej półki, polecić można z kolei fotel biurowy z rodziny Invitus. Wyróżnia się on komfortowym siedziskiem i wysokim oparciem ze zintegrowanym zagłówkiem, a także zaawansowanym, ergonomicznym mechanizmem ruchowym.

Jaki by model jednak nie wybrać, najważniejsze jest to, aby pamiętać, że fotel biurowy musi spełniać dwie podstawowe funkcje. Trzeba po prostu szukać takiego fotela, który będzie ergonomiczny i który będzie się dobrze prezentować.

Komentarze  

-1 #1 zdrowe plecyAnia 2018-02-21 21:40
Dla zdrowych pleców super są także modele Profim z mildis.pl. Są oprócz tego eleganckie i bardzo dobre jakościowo. Polecam!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież