Wielki sukces Kup Pan szczotkę!

Opublikowano: 19 październik 2017, 09:33 Kategoria Rozmaitości
Kup Pan szczotkeNieKANapowi

Ponad 600 szczoteczek do zębów i blisko 500 past do zębów. To efekty akcji „Kup Pan szczotkę” w powiecie garwolińskim. Teraz to, co udało się zebrać poleci do Afryki. A już wkrótce będzie można się włączyć w akcję "Opatrunek na ratunek".

W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

Już po raz trzeci Fundacja Redemptoris Missio z Poznania zorganizowała akcję „Kup Pan szczotkę!”, która polegała na zbieraniu szczotek i past do zębów dla dzieci z Afryki. W Garwolinie zbiórkę organizowała grupa młodzieży NieKANapowi.

- Dzięki Wam udało się zebrać bardzo dużą ilość materiałów higienicznych, Zostały już wysłane do Fundacja Redemptoris Missio, która przekaże je dzieciom w Afryce. Przez prawie miesiąc zebraliśmy i wysłaliśmy aż 5 dużych kartonów pełnych po brzegi. Było to ponad 640 szczoteczek do zębów; ponad 475 past do zębów, jeden kubek i jeden pokrowiec na szczoteczkę. Razem to prawie 60 kg i 1100 sztuk, które można przeliczyć na tysiące uśmiechniętych dziecięcych buziek – informują NieKANapowi.

Przybory do mycia zębów wciąż spływają do organizatorów akcji w Garwolinie i będą sukcesywnie przekazywane dalej.

- Bardzo Nas cieszy, że tak wiele osób i organizacji włączyło się do akcji. Aż serce się raduje, że akcja „Kup Pan szczotkę” spotkała się w naszych okolicach z tak dużym odzewem. Przerosła ona nasze najśmielsze oczekiwania, ale to dobrze, bo każda szczotka i pasta w Afryce jest na wagę złota – dodają NieKANapowi i już teraz zapraszają do włączenia się w akcję „Kup Pan Szczotkę” za rok jesienią. Już teraz można zbierać materiały higieniczne, aby potem je przekazać.

A niebawem ruszy kolejna zbiórka opatrunków w ramach akcji „Opatrunek na ratunek”

mat.pras./oprac. jd

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież