Jak wygląda realizacja video marketingu?

Opublikowano: 26 wrzesień 2017, 11:25 Kategoria Rozmaitości

Pojęcie video marketingu od kilku lat na dobre zagościło w branży marketingu i reklamy, stając się z jedną z coraz częściej wybieranych form oddziaływania na zachowania rynkowe odbiorców przekazu. Zjawisko to powiązać można ze wciąż wzrastającym znaczeniem Internetu w życiu przeciętnego człowieka oraz rosnącą liczbą internautów, stanowiących potencjalnych odbiorców przygotowywanych materiałów, które następnie publikowane i rozpowszechniane są w tej sieci.

Nie może więc dziwić, że tym zagadnieniem zaczęła zajmować się coraz większa liczba agencji marketingowych i promocyjnych, które odkryły potencjał, jaki drzemie właśnie w tej formie działań o charakterze marketingowym. Wiąże się to bezpośrednio także z tymi wynikami badań branżowych, które wyraźnie wskazują, że treści video (audiowizualne) stanowią najbardziej atrakcyjną dla odbiorców formę, która jest w stanie wywołać największy efekt w postaci budowania rozpoznawalności marki, zachęcenia do zakupu oferowanych towarów lub sięgnięcia po świadczone przez emitującego materiał usługi. Jeżeli spojrzy się z kolei na statystyki dotyczące ruchu sieciowego, dojść można do wniosku, że z biegiem czasu rola materiałów filmowych będzie się jeszcze zwiększać. Z roku na rok rośnie bowiem liczba wyświetleń najpopularniejszych filmów, która w wielu przypadkach sięga setek milionów wejść. Niewątpliwie więc realizacja video marketingu jest sferą, której nie powinno się pomijać podczas planowania kampanii promocyjnych i reklamowych.

Realizacja video marketingu różni się jednak w pewnym stopniu od tradycyjnej realizacji filmowej na potrzeby kinematografii oraz reklamy telewizyjnej. Inaczej niż ma to miejsce w przypadku dwóch wymienionych wyżej gałęzi, w przypadku marketingu sieciowego od razu dochodzi do dwustronnej interakcji z odbiorcą. W większości przypadków (co zaobserwować można chociażby na najpopularniejszym serwisie video – YouTube) odbiorcy mogą od razu wyrażać swoje reakcje na przekaz audiowizualny zamieszczając bezpośrednio pod nim komentarze. Specyfika tego rodzaju materiałów znajduje swoje odzwierciedlenie w procesie produkcji filmów marketingowych, które z jednej strony uwzględniać muszą potencjalne reakcje odbiorców, z drugiej jednak – reakcje te prowokować poprzez zamieszczane w nich treści lub odniesienia w postaci linków do informacji o produktach, adresów internetowych czy też zachęcania do rejestracji w określonych systemach i portalach. Warto też mieć na uwadze, że dobry materiał audiowizualny przeznaczony na cele video marketingu nie musi być realizowany w sposób tradycyjny, z udziałem aktorów i przy wykorzystaniu przygotowanego wcześniej scenariusza. Równie dużym powodzeniem cieszą się filmy marketingowe wykonane w całości przy użyciu techniki komputerowej, polegającej np. na przygotowaniu historii w formie animacji komputerowej. Pozwala to na zaoszczędzenie środków finansowych, które przeznaczone mogą być w większym stopniu na promocję oraz rozpowszechnianie materiału wśród jak największej liczby odbiorców.

Więcej na KrotkieFormy.pl

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież