reklama

Jak wygląda realizacja video marketingu?

Opublikowano: 26 wrzesień 2017, 11:25 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Pojęcie video marketingu od kilku lat na dobre zagościło w branży marketingu i reklamy, stając się z jedną z coraz częściej wybieranych form oddziaływania na zachowania rynkowe odbiorców przekazu. Zjawisko to powiązać można ze wciąż wzrastającym znaczeniem Internetu w życiu przeciętnego człowieka oraz rosnącą liczbą internautów, stanowiących potencjalnych odbiorców przygotowywanych materiałów, które następnie publikowane i rozpowszechniane są w tej sieci.

Nie może więc dziwić, że tym zagadnieniem zaczęła zajmować się coraz większa liczba agencji marketingowych i promocyjnych, które odkryły potencjał, jaki drzemie właśnie w tej formie działań o charakterze marketingowym. Wiąże się to bezpośrednio także z tymi wynikami badań branżowych, które wyraźnie wskazują, że treści video (audiowizualne) stanowią najbardziej atrakcyjną dla odbiorców formę, która jest w stanie wywołać największy efekt w postaci budowania rozpoznawalności marki, zachęcenia do zakupu oferowanych towarów lub sięgnięcia po świadczone przez emitującego materiał usługi. Jeżeli spojrzy się z kolei na statystyki dotyczące ruchu sieciowego, dojść można do wniosku, że z biegiem czasu rola materiałów filmowych będzie się jeszcze zwiększać. Z roku na rok rośnie bowiem liczba wyświetleń najpopularniejszych filmów, która w wielu przypadkach sięga setek milionów wejść. Niewątpliwie więc realizacja video marketingu jest sferą, której nie powinno się pomijać podczas planowania kampanii promocyjnych i reklamowych.

Realizacja video marketingu różni się jednak w pewnym stopniu od tradycyjnej realizacji filmowej na potrzeby kinematografii oraz reklamy telewizyjnej. Inaczej niż ma to miejsce w przypadku dwóch wymienionych wyżej gałęzi, w przypadku marketingu sieciowego od razu dochodzi do dwustronnej interakcji z odbiorcą. W większości przypadków (co zaobserwować można chociażby na najpopularniejszym serwisie video ? YouTube) odbiorcy mogą od razu wyrażać swoje reakcje na przekaz audiowizualny zamieszczając bezpośrednio pod nim komentarze. Specyfika tego rodzaju materiałów znajduje swoje odzwierciedlenie w procesie produkcji filmów marketingowych, które z jednej strony uwzględniać muszą potencjalne reakcje odbiorców, z drugiej jednak ? reakcje te prowokować poprzez zamieszczane w nich treści lub odniesienia w postaci linków do informacji o produktach, adresów internetowych czy też zachęcania do rejestracji w określonych systemach i portalach. Warto też mieć na uwadze, że dobry materiał audiowizualny przeznaczony na cele video marketingu nie musi być realizowany w sposób tradycyjny, z udziałem aktorów i przy wykorzystaniu przygotowanego wcześniej scenariusza. Równie dużym powodzeniem cieszą się filmy marketingowe wykonane w całości przy użyciu techniki komputerowej, polegającej np. na przygotowaniu historii w formie animacji komputerowej. Pozwala to na zaoszczędzenie środków finansowych, które przeznaczone mogą być w większym stopniu na promocję oraz rozpowszechnianie materiału wśród jak największej liczby odbiorców.

reklama


Więcej na KrotkieFormy.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama