Radio Miętne ruszyło po dużym remoncie

Opublikowano: 06 wrzesień 2017, 08:52 Kategoria Rozmaitości

- Ze starej PRL-owskiej „nory” nasze radio zmieniło się w nowoczesne multimedialne studio – podkreślają uczniowie Zespołu Szkół w Miętnem. Radio wraca do szkoły, a wraz z nim muzyka na szkolne korytarze. I nie tylko. Uczniowskie radio to coś więcej niż muzyczne przeboje.

Długa przerwa w ZS Miętne rozpoczyna się dokładnie o godzinie 11.15. Ta piętnastominutowa przerwa wygląda zupełnie inaczej niż pozostałe przerwy, a to za sprawą kilku osób, których pasją jest muzyka. Mowa tutaj o szkolnym radiowęźle, który nie jest wyłącznie pomieszczeniem. Radio Miętne to przede wszystkim ludzie i dobra muzyka. Za pracę i funkcjonowanie szkolnego radiowęzła odpowiedzialny jest Zarząd Samorządu Uczniowskiego, który wybiera osoby do pracy w nim.

- Fenomenem radia w naszej szkole są zdalne akademie okolicznościowe. W kalendarzu są daty, o których warto pamiętać jednak kalendarz roku szkolnego przy natłoku zajęć nie jest w stanie pomieść wszystkich świąt czy dni pamięci. Na przykład w rocznicę ataku Rosji na Polskę czy w dniu Pamięci Ofiar Katynia grupa uczniów przygotowuje kilkunastominutowy program słowno-muzyczny i emituje go na antenie Radia Miętne – informuje samorząd uczniowski.

Jeszcze w pierwszym semestrze ubiegłego roku szkolnego radiowęzeł działał lub nie - to zależało od przestarzałego sprzętu, który często odmawiał posłuszeństwa. W styczniu z pomocą przyszedł ówczesny dyrektor szkoły Zdzisław Majewski, który obiecał wymianę sprzętu grającego i gruntowny remont pomieszczenia radia. Dyrektor dotrzymał danego słowa i w ciągu kilku miesięcy pomieszczenie Radia Miętne zmieniło swoje oblicze.

23 czerwca w dniu zakończenia roku szkolnego 2016/17 oficjalnie oddaliśmy do użytku wyremontowane pomieszczenie radia. - Po zakończonej części oficjalnej zakończenia roku wraz z księdzem proboszczem Jerzym Janowskim i zaproszonymi gośćmi udaliśmy się do naszego radia. Aby Radio Miętne służyło Bogu na Chwałę i ludziom na pożytek, zostało poświęcone a uczniowie w nim pracujący zostali pobłogosławieni.

Ważnym dla nas elementem oficjalnego otwarcia radia było symboliczne zawieszenie krzyża. Pamięć o wydarzeniach z roku szkolnego 1983/84 jest wciąż żywa i nie kończy się na nauce historii lecz uwidacznia się w czynach – relacjonują uczniowie.

W chwili obecnej w szkolnym radiu pracuje pięć osób. bo poza DJ-em potrzebny jest speaker i realizator dźwięku. Uczniowie szkoły sami wybierają repertuar muzyczny radia, przesyłając na specjalną stronę linki, tytuły oraz dedykacje. W okresie adwentu muzyka staje się spokojniejsza, a w okresie wielkiego postu audycje radiowe ograniczają się do prezentowania wiadomości z życia szkoły.

Zeszłoroczny remont to jednak nie koniec rozwoju szkolnej rozgłośni. Jeszcze jesienią tego roku uczniowie chcą ubogacić ściany kilkoma drobiazgami. Pomieszczenie radia od tego roku szkolnego będzie służyło także jako biuro samorządu, dlatego wymaga dodatkowego wyposażenia. W planach jest też modernizacja sieci głośników na szkolnych korytarzach. Ta inwestycja wymaga nakładu finansowego, dlatego może okazać się konieczna pomoc sponsorów. W tej chwili zespół radia prowadzi rozmowy ze studentami Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie, którzy przygotują motywy muzyczne naszego radia, czyli tzw. jingle.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

 

Komentarze  

+10 #6 BRAWOOla 2017-09-08 15:43
Wspaniała inicjatywa! Brawo dla pomysłodawców!
Chciałbym mieć takie radio w swojej szkole
Cytować
+11 #5 RadioZiomek 2017-09-08 13:52
Skąd i kim ty jesteś żeby mówić kto ma pojęcie a kto nie. Nie powinno się to interesować bo nie będziesz tego radia nigdy w życiu słyszał. Wiem że macie problem z tą szkołą bo jest dla was zielonych nie wygodna ale i tak się nie dadzą zniszczyć.
Cytować
+8 #4 Trochę szkoda naiwnościMścisław 2017-09-08 13:47
Cytuję zdzisio:
Przecież ci ludzie - nie mają zielonego pojęcia o radiu! Nie wiem, skąd się wzięli, ale nie widzę, że z tego będzie RADIO.
"Aby Radio Miętne służyło Bogu na Chwałę i ludziom na pożytek" - KOSMOS!

Gratulujemy rozumu. Zapraszamy na częstotliwość 192,4, a zdzisiowi przesyłamy wielki środkowy palec
Cytować
+8 #3 Basta kłamstwom!Ewunia 2017-09-08 13:44
Cytuję zdzisio:
Przecież ci ludzie - nie mają zielonego pojęcia o radiu! Nie wiem, skąd się wzięli, ale nie widzę, że z tego będzie RADIO.
"Aby Radio Miętne służyło Bogu na Chwałę i ludziom na pożytek" - KOSMOS!

Chodzisz do dwójki i Ci szkoda? Nasłuchał się M.Ch. o E.F. i gada farmazony..
Cytować
-5 #2 MarcjannaMiszkurka 2017-09-08 11:03
Bardzo dobra inicjatywa. Jako słuchaczka Radia Maryja oczekuje, że będzie dużo chorałów, psalmów, godzinek, wypominek. Transmisja mszy o 6.00, 10, 00, 12,00, 18.00 i 21,00. Proszę o wiele wywiadów z biskupami związanymi z toruńską rozgłośnią i bieżące informacje na temat garwolińskich parafii. Oczekuje także krytycznych uwag na temat antypolskich Żydów, roznoszących choroby migrantów i bolszewicko-ger mańskiej unii europejskiej, której tak jak minister Macierewicz szczerze nienawidzę.
Cytować
-14 #1 to jakaś paranojazdzisio 2017-09-07 14:38
Przecież ci ludzie - nie mają zielonego pojęcia o radiu! Nie wiem, skąd się wzięli, ale nie widzę, że z tego będzie RADIO.
"Aby Radio Miętne służyło Bogu na Chwałę i ludziom na pożytek" - KOSMOS!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież