reklama

Radio Miętne ruszyło po dużym remoncie

Opublikowano: 06 wrzesień 2017, 08:52 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

- Ze starej PRL-owskiej ?nory? nasze radio zmieniło się w nowoczesne multimedialne studio ? podkreślają uczniowie Zespołu Szkół w Miętnem. Radio wraca do szkoły, a wraz z nim muzyka na szkolne korytarze. I nie tylko. Uczniowskie radio to coś więcej niż muzyczne przeboje.

Długa przerwa w ZS Miętne rozpoczyna się dokładnie o godzinie 11.15. Ta piętnastominutowa przerwa wygląda zupełnie inaczej niż pozostałe przerwy, a to za sprawą kilku osób, których pasją jest muzyka. Mowa tutaj o szkolnym radiowęźle, który nie jest wyłącznie pomieszczeniem. Radio Miętne to przede wszystkim ludzie i dobra muzyka. Za pracę i funkcjonowanie szkolnego radiowęzła odpowiedzialny jest Zarząd Samorządu Uczniowskiego, który wybiera osoby do pracy w nim.

- Fenomenem radia w naszej szkole są zdalne akademie okolicznościowe. W kalendarzu są daty, o których warto pamiętać jednak kalendarz roku szkolnego przy natłoku zajęć nie jest w stanie pomieść wszystkich świąt czy dni pamięci. Na przykład w rocznicę ataku Rosji na Polskę czy w dniu Pamięci Ofiar Katynia grupa uczniów przygotowuje kilkunastominutowy program słowno-muzyczny i emituje go na antenie Radia Miętne ? informuje samorząd uczniowski.

reklama


Jeszcze w pierwszym semestrze ubiegłego roku szkolnego radiowęzeł działał lub nie - to zależało od przestarzałego sprzętu, który często odmawiał posłuszeństwa. W styczniu z pomocą przyszedł ówczesny dyrektor szkoły Zdzisław Majewski, który obiecał wymianę sprzętu grającego i gruntowny remont pomieszczenia radia. Dyrektor dotrzymał danego słowa i w ciągu kilku miesięcy pomieszczenie Radia Miętne zmieniło swoje oblicze.

23 czerwca w dniu zakończenia roku szkolnego 2016/17 oficjalnie oddaliśmy do użytku wyremontowane pomieszczenie radia. - Po zakończonej części oficjalnej zakończenia roku wraz z księdzem proboszczem Jerzym Janowskim i zaproszonymi gośćmi udaliśmy się do naszego radia. Aby Radio Miętne służyło Bogu na Chwałę i ludziom na pożytek, zostało poświęcone a uczniowie w nim pracujący zostali pobłogosławieni.

Ważnym dla nas elementem oficjalnego otwarcia radia było symboliczne zawieszenie krzyża. Pamięć o wydarzeniach z roku szkolnego 1983/84 jest wciąż żywa i nie kończy się na nauce historii lecz uwidacznia się w czynach ? relacjonują uczniowie.

W chwili obecnej w szkolnym radiu pracuje pięć osób. bo poza DJ-em potrzebny jest speaker i realizator dźwięku. Uczniowie szkoły sami wybierają repertuar muzyczny radia, przesyłając na specjalną stronę linki, tytuły oraz dedykacje. W okresie adwentu muzyka staje się spokojniejsza, a w okresie wielkiego postu audycje radiowe ograniczają się do prezentowania wiadomości z życia szkoły.

Zeszłoroczny remont to jednak nie koniec rozwoju szkolnej rozgłośni. Jeszcze jesienią tego roku uczniowie chcą ubogacić ściany kilkoma drobiazgami. Pomieszczenie radia od tego roku szkolnego będzie służyło także jako biuro samorządu, dlatego wymaga dodatkowego wyposażenia. W planach jest też modernizacja sieci głośników na szkolnych korytarzach. Ta inwestycja wymaga nakładu finansowego, dlatego może okazać się konieczna pomoc sponsorów. W tej chwili zespół radia prowadzi rozmowy ze studentami Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie, którzy przygotują motywy muzyczne naszego radia, czyli tzw. jingle.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama