Strażacki piknik w Sulbinach

Opublikowano: 31 lipiec 2017, 17:38 Kategoria Rozmaitości
SulbnyGCAKgmina Garwolin

Po raz pierwszy na zaproszenie wójta gminy Garwolin mieszkańcy Sulbin bawili się na Rodzinnym Pikniku Strażackim. Była okazja do wspólnej zabawy, oglądania zmagań strażaków – tym razem na boisku, zobaczenia z bliska jak wygląda akcja ratunkowa. Gwiazdą pikniku był Tadeusz Drozda.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta przy kaplicy w parafii pw. Jana Pawła II w Sulbinach. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz jednostek do OSP w Sulbinach, któremu towarzyszyły dźwięku Orkiestry Dętej z Pilawy. Do wspólnego spędzania czasu i wspólnej zabawy zaprosili: wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Wożniak, którzy oficjalnie otworzyli piknik. Wśród gości pikniku nie zabrakło również starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów – Gminę Garwolin, Związek Gminny OSP i Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Około godziny 13:00 rozpoczęły się turnieje piłki nożnej oraz plażowej między jednostkami OSP. W I Turnieju Piłki Nożnej Drużyn OSP w Puchar Prezesa Gminnych Ochotniczych Straż Pożarnych I miejsce zajęli OSP Rębków, II miejsce - OSP Taluba-Feliksin, a III miejsce - OSP Ruda Talubska. Natomiast w I Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Drużyn OSP w Puchar Prezesa Gminnych Ochotniczych Straż Pożarnych I miejsce zajęli gospodarze - OSP Sulbiny, II miejsce - OSP Rębków, a III miejsce - OSP Wola Władysławowska.

W programie znalazł się również pokazy ratownictwa straży pożarnej oraz pokaz bojówki w wykonaniu kobiet z OSP Miętne. Można było oglądać wystawę sprzętu zabytkowego straży.

Gwiazdą pikniku był Tadeusz Drozda. Chętne panie mogły spróbować swoich sił w tańcu latino fitness, który poprowadziły instruktorki Dominika Banaszek-Mroczek oraz Elżbieta Rosłoń. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych: bezpłatny plac zabaw, dmuchane zamki, basen z piłeczkami, jazda na byku, malowanie twarzy, zabawy z animatorem, choć i tak najwięcej frajdy sprawiły dzieciom strażackie kurtyny wodne. Pogoda dopisała do samego końca.

Zabawa taneczna przy muzyce zespołu ACTIV oraz DJ Tomim trwała do późnego wieczora.

jd/mat.pras.

fot. jd/mat.pras.

 

Komentarze  

+4 #1 Gmina ŁaskarzewStrażak 2017-07-31 17:59
A może by tak miłościwie nam panujący Jego Ekscelencja Pan Wójt Marian Janisiewicz podobny piknik zorganizował na terenie Gminy Łaskarzew?
Duża gmina, piękne wioski, chęć uczestnictwa mieszkańców w takich imprezach (co widać np. na piknikach charytatywnych, które miały miejsce w ubiegłym roku), tylko władza się jakoś opiera :/ Jest tyle jednostek, które chętnie by dały "skrawek ziemi" żeby taki piknik zorganizować
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież