Grand Prix dla Buffo i Nataszy Urbańskiej

Opublikowano: 13 lipiec 2017, 09:01 Kategoria Rozmaitości
metromiętnebuffo

Na Międzynarodowym Festiwalu Musicalowym w Deagu (Korea Południowa) który odbył się w dniach 7-9 Lipca, musical „Polita” ze Studia Teatru Buffo w Warszawie zdobyło Grand Prix. Natasza Urbańska, grająca główna rolę Poli Negri w tym musicalu otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki musicalowej. W konkursie festiwalowym  brały udział musicale z Wielkiej Brytanii ,Francji, Rosji, Indii, Tajwanu, Chin i Korei. Wielki Sukces Polskich Artystów! Sukces Studia Buffo!
Warto dodać, że wielu występujących tam artystów zaczynało swoja karierę w Studium Artystycznym Metro i na warsztatów w Miętnem. Opiekę artystyczną nad warsztatami sprawują założyciel Studia Artystycznego Metro i dyrektor artystyczny Buffo Janusz Józefowicz oraz dyrektor muzyczny, kompozytor i prezes Buffo Janusz Stokłosa.

W zeszłym roku na pokazach  zaprezentowany został niezwykle efektowny układ „Awantura o lek” z musicalu „Piotruś Pan” z puszkami wypełnionymi drobnymi kamieniami. Tempo, dynamika, świetne śpiewanie, wymyślna choreografia czyni, że „cały ten zgiełk” wywołał prawdziwy aplauz na widowni.

W tym roku czeka nas „walka na kije” w obronie indiańskiej wioski z tego samego musicalu. Muzykę do libretta Jeremiego Przybory napisał Janusz Stokłosa a reżyserem przedstawienia jest Janusz Józefowicz. Musical „Piotruś Pan” swoją światową prapremierę miał 27 lutego 2000 roku na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gościł przez 3 sezony i obejrzało go ponad  200 000 widzów.

Po latach musical wznowiono i od 12 grudnia 2015 roku można oglądać na deskach Studio Teatru Buffo w Warszawie. Grany jest z ogromnym powodzeniem już drugi sezon.

O przygotowaniach do tegorocznego pokazu mówią: Karolina Królikowska, aktorka Studio Buffo w Warszawie Absolwentka SGGW w Warszawie. Na obecnych warsztatach jako artysta pedagog. - Będzie to kompilacja afrykańską. Wszystkie grupy będące na tym turnusie, będą brały udział w tańcu indiańskim w którym zaprezentują swoje umiejętności, wokalne, taneczne i aktorskie. Najtrudniejszy moment będzie z kijami. Będą robić „show” łupany.

Daria Jakubik , absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Choreograf i pedagog na warsztatach. - Z grupa najmłodszą robimy taniec, który jest swojego rodzaju „straszeniem”. Tu zagrają umiejętności aktorskie i taneczne. Wybraliśmy te dzieciaczki, które w przyszłości  mogły zagrać w teatrze Buffo.

Obie przygotowujące ten pokaz swoją karierę taneczno – wokalną i aktorską rozpoczynały na warsztatach artystycznych w Miętnem.

Do współpracy w prowadzaniu zajęć wokalnych została zaproszona przez Janusza Józefowicza  Janusza Stokłosę wokalistka i instrumentalistka Maria Seibert z Malborka, absolwentka Średniej Szkoły Muzycznej w Malborku i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. - Przygotowujemy występ wokalny w oparciu o polską piosenkę. Na pewno folklor dalej muzyka popularna, przeboje sprzed lat i obowiązkowo repertuar Buffo. Korzystamy z piosenek musicali „Metro” czy „Piotruś Pan” .Trzeba też brać pod uwagę to, co dzieci lubią. Wtedy taka prezentacja jest lepsza. Jest tylko jedno ale. To ramy czasowe pokazu i problem z czego tu zrezygnować.

Pokaz poprowadzą jak co roku aktorzy Marcin Chochlew i Adam Fidusiewicz.

Otwarty dla publiczności pokaz artystyczny w wykonaniu wszystkich uczestników warsztatów, odbędzie się w najbliższy piątek 14 lipca 2017 roku o godzinie 18.30 w Hali Widowiskowo – Sportowej Zespołu Szkół  w Miętnem.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież