Zawsze jest tak, że jeżeli człowiek coś kupuje szuka najtańszej oferty. Cena to zazwyczaj pierwsza rzecz na którą zwracamy uwagę. Jak kupować, żeby zaoszczędzić najwięcej pieniędzy? W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Używaj kuponów, kiedy kupujesz elektronikę użytkową

Zawsze jest tak, że jeżeli człowiek coś kupuje szuka najtańszej oferty. Cena to zazwyczaj pierwsza rzecz na którą zwracamy uwagę. Jak kupować, żeby zaoszczędzić najwięcej pieniędzy? W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

W naszym życiu pojawia się coraz więcej elektroniki. To nie tylko urządzenia mobilne, takie jak coraz to nowsze smartfony czy notebooki, ale również telewizory, magnetowidy czy sprzęt biurowy. Wybór odpowiedniej elektroniki użytkowej ze względu na mnogość produktów sprawia coraz więcej problemów. Na co należy zwrócić uwagę zanim podejmiemy decyzję o kupnie danego sprzętu? Przede wszystkim na:

 1. Cenę,
 2. Użyteczność,
 3. Funkcjonalność.
 4. Wygląd

Wygląd a energooszczędność

Elektronika użytkowa dynamicznie się rozwija. Na rynku znajdziemy mnogość modeli telewizorów, różnego rodzaju odtwarzaczy czy urządzeń biurowych, takich jak komputery czy laptopy. Postęp ten związany jest ze zwiększeniem możliwości tych sprzętów, poprawieniem jakości obrazu, druku, dźwięku itp. oraz ze zwiększeniem efektywności energetycznej. Niestety często zdarza się, że urządzenia nowej technologii są o wiele bardziej energochłonne niż te ze starszą technologią. Idealnym przykładem mogą być telewizory plazmowe, które zużywają 2 razy więcej prądu od tych z tradycyjnym ekranem kineskopowym. Wybierając sprzęt warto zastanowić się nad tym na jak bardzo energochłonne urządzenie możemy się zdecydować. Jak energooszczędnie używać sprzętów biurowych i elektronicznych?

 • Sprzęt komputerowy należy wyłączać, gdy nie jest on nam potrzebny, zwłaszcza na noc czy na weekendy,
 • Przed uruchomieniem komputera warto przygotować sobie wszystko to, co będzie nam potrzebne do pracy, aby nie tracić później niepotrzebnego czasu,
 • Jeżeli planujemy zrobić sobie przerwę powyżej 15 minut również zalecane jest wyłączenie komputera,
 • Kiedy planujemy coś wydrukować, drukarkę należy włączyć przed samym drukowaniem. W dzisiejszych czasach drukarka włącza się bardzo szybko, więc nawet gdy nam się spieszy zdążymy sprawnie zrobić to co trzeba,
 • Komputery posiadają funkcję zarządzania energią, z której warto skorzystać. Proponujemy ustawić automatyczne wyłączanie komputera, a także usypianie monitora, po czasie, który będzie nam najbardziej odpowiadał,
 • Przy zakupie drukarki warto sprawdzić czy ma funkcję dwustronnego drukowania,
 • Drukarka laserowa zużywa kilkakrotnie więcej energii niż drukarka atramentowa.

Dzięki powyższym pomysłom nie tylko zaoszczędzimy energię, ale również zadbamy o środowisko.

Zakupy a oszczędność

Robienie zakupów przez internet stało się tak popularne, że w niektórych krajach wyparło już tradycyjne chodzenie do sklepów. Coraz częstsze stało się również kupowanie elektroniki użytkowej drogą internetową. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. Wybierając taki rodzaj handlu warto skorzystać z różnego rodzaju kuponów czy kodów rabatowych lub promocyjnych. Opłaca się to zwłaszcza przy zakupie sprzętów elektronicznych. Kody rabatowe do RTV euro AGD umożliwiają zakup wymarzonej rzeczy w o wiele korzystniejszych cenach. RTV euro AGD to sklep, w którym znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Jeżeli zdecydowaliśmy się, że zakupy robimy tam koniecznie należy skorzystać z kodów rabatowych.

Zobacz kod promocyjny do Komputronik.pl i korzystaj się kolejnym świetnym pomysłem na zaoszczędzenie swoich pieniędzy. Jest to to strona na której znajdziemy produkty z różnych działów, ale przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, jest to sklep komputerowy. Sprzęty umieszczone na stronie gwarantują nie tylko bardzo wysoką jakość, ale również można kupić je w korzystnych cenach, co w połączeniu z kodem promocyjnym daje naprawdę atrakcyjną ofertę.

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie życie bez telewizora, komputera lub telefonu komórkowego? Ciężko, prawda? Trudno w obecnych czasach obyć się bez elektroniki użytkowej. Dzisiejszy świat wywiera na nas presję ciągłej zmiany urządzeń na lepsze, bardziej wydajniejsze czy po prostu modniejsze, dlatego przy ich nieuchronnej wymianie warto zaoszczędzić i skorzystać z kodów promocyjnych lub rabatowych.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Wprowadziliśmy nową politykę prywatności , która jest zgodna z przepisami wynikającymi z  art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO.

Zobacz dokument