Skoki spadochronowe są doskonałym pomysłem na to, aby zobaczyć świat z wyjątkowej perspektywy. To właśnie wtedy możemy zaznać uczucia swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartej czaszy spadochronu. Jednak możemy też doznać podobnego uczucia wtedy, gdy skorzystamy z lotów w tunelu aerodynamicznym. To niesamowita propozycja dla każdego, kto szuka emocjonującej rozrywki!

Tunele aerodynamiczne zwykle kojarzą się nam z badaniami aerodynamiki pojazdów. Są to konstrukcje wyposażone w specjalne wentylatory pozwalające na rozpędzenie powietrza to ogromnych prędkości. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie aerotuneli, ponieważ również używane są one w treningu spadochroniarskim. W tym przypadku tunel jest pionowy i znajdujące się w nim wentylatory potrafią rozpędzić strugi powietrza i skierować je do góry. Wtedy osoba stojąca w tunelu może unieść się w górę i w ten sposób poczuć się jak przy swobodnym spadaniu przy skokach spadochronowych!

Latanie w tunelach aerodynamicznych jest obecnie bardzo popularne – korzystają z nich nie tylko spadochroniarze, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności, ale również mogą używać ich osoby bez wcześniejszego doświadczenia w tej właśnie dziedzinie. Loty nie wymagają żadnych przygotowań, na przykład szkoleń, treningów czy badań lekarskich. Nie ma też ograniczeń wiekowych, więc latać mogą zarówno młodsi, jak i starsi.

Aby wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym, musimy tylko wykonać rezerwację. Możemy zrobić to całkowicie on-line, wskazując na interesujący nas dzień i godzinę. Co więcej, możemy też skorzystać z opcji zakupienia vouchera upominkowego. Oznacza to, że możemy wręczyć go bliskiej nam osobie w prezencie, na przykład na urodziny, imieniny, z okazji Dnia Chłopaka, na ślub i mnóstwo innych okazji. Osoba otrzymująca voucher może wtedy samodzielnie wybrać dla siebie datę i godzinę lotu.

Przed wejściem do tunelu aerodynamicznego otrzymujemy specjalny kombinezon oraz wyposażenie dodatkowe – kask i gogle. Przed lotem bierzemy też udział w krótkim przeszkoleniu, które informuje o zasadach i kwestiach bezpieczeństwa. Potem możemy już pod okiem instruktora wejść do tunelu i tam rozpocząć swoją przygodę. Czas lotu to standardowo 3 minuty – to niewiele, ale warto wskazać, że swobodne spadanie przy skoku spadochronowym to tylko od 30 do 60 sekund. Ponadto lot w tunelu możemy wykupić wielokrotnie. Atutem jest też jego niska cena – zapłacimy wówczas o połowę mniej niż za najtańszy skok spadochronowy w tandemie.

Cena za 3 minuty lotu w tunelu aerodynamicznym to zwykle około 250 złotych. Gdy będziemy chcieli wykupić loty dłuższe, w takim przypadku możemy otrzymać na nie dodatkowe rabaty. Skorzystamy z nich też wtedy, gdy kupimy loty dla całej rodziny lub wybierzemy się na nie ze znajomymi. Organizatorzy lotów prowadzą też różne promocje, więc możemy wybrać dla siebie jeszcze tańszą ofertę.

Na niesamowite loty w najnowocześniejszym w Polsce tunelu aerodynamicznym zaprasza Profly.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież