Seat Leon ST - bezpieczny i stylowy

Opublikowano: 21 kwiecień 2017, 19:26 Kategoria Rozmaitości

Podróże z rodziną mogą przyprawić o ból głowy niejednego kierowcę. Spora ilość bagażu, miejsce na foteliki dla mniejszych dzieci, atrakcje dla starszych oraz nieustanna dbałość o bezpieczną podróż - z tym wszystkim musi się zmierzyć kierowca. Większość tych bolączek załatwia Seat Leon ST, stworzony jako wygodne auto dla całej rodziny.

Seat Leon ST - wszystko, czego potrzebujesz w drodze

Kto choć raz podróżował z rodziną wie, że w czasie podróży przydaje się nie tylko pojemny bagażnik. Równie istotne są różne rozwiązania, które umilą podróż lub zajmą się rozwiązaniem spraw niezaplanowanych. W Seacie Leon ST zadbano prawie o wszytko. Rozładowany smartfon może być naładowany bezprzewodowo, a brak zasięgu nie będzie problemem dzięki wzmacniaczowi sygnału. System KESSY zadba o to, aby udało się otworzyć samochód bez nerwowego szukania kluczyków w kieszeniach. Mało tego, nawet parkowanie na ciasnym parkingu da się pokochać - kamera cofania uzupełniona o czujniki parkowania umieszczone z przodu i z tyłu samochodu pomogą w wykonaniu manewru.

Samochód, który sam prowadzi

Czy samochód powinien sam zareagować na zmieniające się warunki na drodze? W Seacie Leon ST padający deszcz uruchomi automatycznie wycieraczki, natomiast szybko zapadający zmierzch włączy reflektory. Kierowcy, którzy zapominają o zaciągnięciu hamulca po zatrzymaniu samochodu docenią system Auto Hold oraz asystenta podjazdu, dzięki któremu samochód nie będzie się staczał na wzniesieniach. W długiej podróży kierowca nie zawsze zdaje sobie sprawę ze zmęczenia - w Seacie zadbano także i o ten aspekt. Specjalny system poinformuje kierowcę o konieczności zrobienia kilkuminutowego postoju. Oczywiście w czasie długich podróży Seat Leon ST także służy pomocą: rozpoznaje znaki drogowe przypominając o obowiązujących ograniczeniach oraz dostosowuje światła do aktualnej widoczności. Z nim zapominanie o przełączeniu świateł drogowych na światła mijania przestało istnieć. Przy jeździe w mieście przydatny bywa asystent do jazdy w korkach, natomiast poza miastem warto skorzystać z tempomatu, który dostosowuje prędkość samochodu do pozostałych pojazdów, zachowując jednocześnie bezpieczną odległość.

Bezpieczeństwo i stylowość

Podobnie jak w pozostałych modelach Seata, także Seat Leon ST został wyposażony w system poduszek, zwiększających bezpieczeństwo podróżujących. Na komfort podróży wpłyną również dodatkowe rozwiązania, jak osłony przeciwsłoneczne, chroniące przed działaniem promieni słonecznych. Projektanci nie zapomnieli również o miłośnikach sportowych wrażeń, którzy mogą prowadzić bezpieczny samochód rodzinny sięgając po aluminiowe nakładki na pedały. Zmniejszenie emisji spalin oraz możliwość dostosowania wnętrza samochodu do własnych potrzeb poprzez dodatkowe rozwiązania to kolejne atuty samochodu, łączącego wygodę samochodu rodzinnego ze stylowym designem.


Opisanie słowami wszystkich zalet tego modelu Seata nie wyczerpuje jego faktycznych możliwości. Nowoczesny design oraz rozwiązania technologiczne, jakie posiada Seat Leon ST, mieszkańcy Warszawy mogą poznać udając się do Carsed, gdzie można również umówić się na jazdę próbną.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież