Startują 9 kwietnia. Już jutro podczas XXXII Diecezjalnych Dni Młodzieży w Siedlcach otrzymają specjalne błogosławieństwo biskupa Kazimierza Gurdy. W dekanacie garwolińskim przewidziano dodatkowe zadania. Wyzwanie: buty i kanapa to odpowiedź młodych na apel papieża Franciszka.

Wyzwanie: buty i kanapa to inicjatywa Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej będąca odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka do młodych: Zejdź z kanapy! Przez 10 tygodni młodzi oraz wszyscy chętni będą realizować fitness dla ciała i fitness dla ducha, czyli codzienną pracę nad sobą mającą na celu wyrobienie dobrych nawyków. Wśród wielu zadań przygotowanych przez diecezjalne duszpasterstwo młodzieży będą kwestie związane z dodatkową lekturą, obejrzeniem ciekawego filmu, selfie z proboszczem.

W akcję aktywnie włączają się także nieKANApowi z powiatu garwolińskiego wraz dekanalnym duszpasterzem młodzieży ks. Wojciechem Sobieszkiem z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Powstały koszulki z logo, silikonowa opaska z różańcem, a nawet teledysk. Klip do utworu RagnBone Man - Human, który stworzyła nieKANApowa młodzież, jest hymnem nieKANApowych oraz oficjalnym zaproszeniem do podjęcia wyzwania opuszania kanap.

- Drodzy młodzi nie lenimy się. Świat czeka na młodych. Tyle dobra czeka na zrealizowanie. Chciej podjąć wyzwanie i nie bądź emerytem w wieku 15, 20 czy 25 lat. Powstań i powiedz razem z nami "Ja nie jestem takim leniem żebym nie mógł wstać !!!". Podejmij wyzwanie wraz z nami – zachęcają nieKANApowi.

W dekanacie garwolińskim ks. Wojciech Sobieszek zapowiada dodatkowe zadanie w ramach wyzwania, przeznaczone dla młodzieży z dekanatu garwolińskiego i nie tylko. Będzie też dodatkowa nagroda.

nieKANApowi. Kim są?

„Trzeba zamienić kanapę na parę butów, aby iść po drogach, które otworzą nowe horyzonty”. Te słowa papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży głęboko zapadły w pamięć kilku młodym ludziom z powiatu garwolińskiego. To właśnie między innymi dzięki nim powstali nieKANApowi - działają w mediach społecznościowych i w „realu” po to, by, jak sami mówią, budować wiarę i pozytywne wartości w młodych ludziach.

- Działalność na stronie i działania w wąskiej grupie okazały się dla nas niewystarczające, ponieważ chcieliśmy w powstanie z kanap włączyć szersze grono młodzieży. Obudzić ospałych młodych emerytów. Tak oto na początku lutego podczas spotkania wraz z księdzem Wojciechem Sobieszkiem i garwolińską młodzieżą połączyliśmy siły, aby razem działać i zachęcać młodzież do bycia aktywnym chrześcijaninem. Tak oto zawiązała się młodzieżowa grupa ewangelizacyjna po tą samą nazwą NieKANApowi – mówi Michał Przybysz z nieKANApowych.

Nazwa nieKANApowi zawiera w sobie słowo KANA - nawiązanie do Kany Galilejskiej, gdzie Jezuz przemienił wodę w wino. - Nie bez powodu KANA jest pisana wielkimi literami. Chodzi o to, abyśmy pamiętając o ówczesnej przemianie sami zechcieli przemieniać siebie i swoje życie każdego dnia umocnieni o nowe doświadczenia, nowe znajomości, nowe spotkania czy „nowe/stare” słowa słyszane w codziennym fragmencie Słowa Bożego – tłumaczy.

NieKANApowi włączają się także między innymi w akcje charytatywne. Jedną z nich jest akcja Fundacji Redemptoris Missio „Opatrunek na ratunek”. Przez niecałe dwa tygodnie marca udało się zebrać 3 ogromne kartony wypełnione po brzegi materiałami opatrunkowymi. To ponad 2000 sztuk różnego rodzaju bandaży, plastrów, rękawic, które trafią do Afryki. Materiały wciąż spływają, dlatego w porozumieniu z poznańską fundacją nieKANApowi zbierają materiały jeszcze do końca kwietnia

Więcej o nieKANApowych na facebook.com/nieKANApowi

mat.pras./jd

fot. nieKANApowi

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież