Radosne i bezpieczne wakacje

Opublikowano: 23 wrzesień 2011, 09:20 Kategoria Rozmaitości
sanepid

Informacje na temat profilaktyki chorób zakaźnych, urazów i wypadków oraz bezpieczeństwa w miejscach wypoczynku, na drodze, czy na kąpieliskach. To tematy, które towarzyszyły dzieciom i młodzieży, przebywającym na 3 turnusach wypoczynkowych w Ewelinie oraz na turnusach w Rudzie Talubskiej, w Starym Kębłowie i w „Akademii Łucznica”. Garwoliński sanepid podsumował konkurs „Radosne i bezpieczne wakacje”.

 

Adresatami konkursu byli uczestnicy letniego wypoczynku – młodzi mieszkańcy powiatu garwolińskiego. Realizacja konkursu poprzedzona była edukacją oświatowo-zdrowotną oraz promującą zdrowie i bezpieczeństwo. Działania prowadzone były w miejscu wypoczynku dzieci i młodzieży przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Garwolinie i Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

W dyskusjach o zdrowych i bezpiecznych wakacjach uczestniczyło 138 dzieci oraz 15 opiekunów. Końcowym efektem troski o radosne i bezpieczne wakacje był konkurs plastyczny, pod tym właśnie tytułem. Konkurs, który weryfikował efektywność działań w tym zakresie wykonanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Garwolinie i Komendę Powiatową Policji w Garwolinie.

 

Własne propozycje – jak spędzić wesoło i zdrowo wakacje, przesłali wykonawcy z 5 turnusów wypoczynkowych. Ich pomysły można zobaczyć na wystawie prac w PSSE w Garwolinie. I miejsce zdobyło Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie, Przystań Nr 2, II - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie Przystań Nr 2 przy Szkole Podstawowej w Rębkowie, a III - Zespół Szkół w Rudzie Talubskiej. Na wyróżnienie zasłużyli: Zespół Szkół w Żelechowie oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie, Przystań Nr 1.

Podsumowania konkursu dokonała Komisja w składzie: przewodnicząca komisji Małgorzata Gadoś - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie oraz Ewa Ochnio - przedstawiciel Polskiego Czerwonego Krzyża Zarządu Rejonowego w Garwolinie, Wioletta Zuchniak - przedstawiciel Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży PSSE w Garwolinie; Witosław Skoroszewski - przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

- Cieszymy się, że wszelkie gry, zabawy i dyscypliny sportowo-rekreacyjne odbywały się w radosnej i bezpiecznej atmosferze. Gratulujemy opiekunom i zapraszamy do dalszej współpracy – mówiła Małgorzata Gadoś, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie.

Wszyscy laureaci otrzymają nagrody (dla placówki) w postaci sprzętu sportowego,współfinansowanego przez Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Garwolinie, oraz pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież