Planujecie rodzinny wyjazd do Warszawy? W takim przypadku do wyboru dla najmłodszych jest tam wiele ciekawych atrakcji. Zapraszamy do sprawdzenia naszych hitów nie tylko dla dzieci!

Centrum Nauki Kopernik
To wyjątkowe miejsce, które musi znaleźć się na liście każdego małego turysty odwiedzającego Warszawę. Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym i największym centrum nauki w naszym kraju, w którym można na własne oczy zobaczyć, a także wziąć udział w rozmaitych eksperymentach i pokazach. Dzięki nim można poznać zasady rządzące naszym światem w jeszcze bardziej przystępny sposób. Przy Centrum znajduje się też Planetarium „Niebo Kopernika” wyświetlające kosmiczne filmy oraz plac zabaw.

Warszawska Starówka

To także jedno z miejsc obowiązkowych do zobaczenia. Znajdują się tutaj Plac Zamkowy z Pałacem Zamkowym i Kolumną Zygmunta III Wazy, rynek z Syrenką, zabytkowe świątynie. Wizyta tutaj może być wobec tego doskonałą okazją do poznania historii stolicy.

Pałac Kultury i Nauki

To jeden z symboli Warszawy, ale warto zobaczyć go nie tylko z zewnątrz, ale wstąpić też do środka. Na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki znajduje się wyjątkowy taras widokowy, z którego można zobaczyć panoramę miasta. Także w pałacowych wnętrzach działają Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN, Muzeum Domków dla Lalek, oddział Muzeum Warszawy, Muzeum Techniki i Przemysłu NOT.

Warszawskie muzea

W stolicy działa też sporo muzeów, które doskonale nadają się też dla dzieci. Do dyspozycji oprócz wspomnianych mamy między innymi Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka działające w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Powstania Warszawskiego ze specjalną salą dla dzieci, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Sportu i Turystyki.

Teatr dla najmłodszych

Jeżeli chodzi o ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, warto też pomyśleć o wizycie w teatrze. W Warszawie działają teatry zadedykowane nawet specjalnie dla najmłodszych, na przykład Teatr Małego Widza. Grane są tutaj spektakle przeznaczone nawet dla dzieci od pierwszego roku życia.

Komentarze  

0 #1 ZwiedzamyWojtek63 2017-02-05 17:41
Fajnie, ale...
Jeśli już to Zamek Królewski przy Placu Zamkowym, a nie Pałac Zamkowy.
Natomiast Muzeum Warszawy (siedziba główna) mieści się przy Rynku Starego Miasta. W PKiN tylko na czas zakończonego już remontu)

Po za tym godne uwagi mogą być :

1. Fotoplastikon w Alejach Jerozolimskich
2. Muzeum Kolejnictwa przy ul. Towarowej
3. Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej przy ul. Floriańskiej
4. Palmiarnia w Łazienkach
oraz
Muzeum Motoryzacji w Otrębusach (za Pruszkowem na wysokości Brwinowa)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież