Kim jest konio!!!! ?

Opublikowano: 16 wrzesień 2011, 17:10 Kategoria Rozmaitości

Konia z rzędem temu, kto rozwikła największa zagadkę garwolińskiego wirtualnego świata. Podobno koń jaki jest, każdy widzi, ale w tym wypadku nie jest to tak do końca oczywiste. Bo jak sam mówi, był już Cioskiem, Jonczakiem, Cendrowskim… Koryckim też już bywał.

I jak na razie na żadną z tych teorii nie ma potwierdzenia. On sam zaprzecza, aby któreś z wymienionych wcieleń było prawdziwe, twierdząc tylko, że jest "grajdołowską szkapą", "najbardziej złośliwym bydlęciem, jakie kiedykolwiek pojawiło się na pastwiskach powiatu garwolińskiego".

Co wiemy o koniu? Niby wiele, a jednak nic. Pozdrowienie. Cztery, a nie trzy jak nakazuje obyczaj, wykrzykniki i podpis. Zawsze ten sam – konio. To jego znaki rozpoznawcze, a nawet rzec można, bez przesady, znak firmowy. Podobnie jak to, że kopyto z przecinkiem stawia po, a nie przed spacją (nie podejrzewamy konia, że nie potrafi pisać na komputerze).

Przez ponad cztery miesiące, bo upłynęło sporo wody, zanim konio opuścił swój ulubiony padok i postanowił zagościć także u nas, na naszych stronach napisał już prawie 350 komentarzy. Po wydrukowaniu wszystkich wpisów robi się z tego niezła 47-stronicowa książka.W sam raz na lekturę do poduszki, bo nie tylko koń by się uśmiał, czytając jego niektóre cięte riposty.

Jaki konio jest?

Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. A przynajmniej nie wypada tego robić, ale niedarowanemu owszem i to nie tylko w stan uzębienia, ale także w metrykę, światopogląd, stan cywilny, zainteresowania, upodobania i codzienne menu.

Konio jest Garwolakiem - przez duże G. Prawdopodobnie jednak jego codzienna orka nie odbywa się na polach powiatu garwolińskiego. Jest ojcem, przynajmniej dwójki dzieci. Wiek? Trudny do określenia, choć jego wiedza i poglądy wskazują, że trochę wiosen już przeżył. Sam o sobie mówi, że obserwuje świat „starszym nieco, końskim okiem” (Pytanie tylko, co dla kogo znaczy "starszy"). Wśród ulubionych napojów, które konio wlewa do wiaderka jest piwo, ale nie pogardzi także malibu. W owe trunki zaopatruje się w Tesco (nie wiemy niestety w którym). Przy okazji robienia zakupów sięga po tygodnik Uważam Rze.

Na czym konio się zna?

Wychodzi na to, że na wszystkim. Na garwolińskich układach i układzikach, na sprawach lokalnych, problemach społecznych, ale ma też wiedzę sięgająca pod gmach na Wiejskiej. Pisze, że nie jest ślepym wielbicielem PiSu. Obecnie wieszczy niespodziewane zwycięstwo Palikota. Wykazuje się ogromną wiedzą historyczną od czasów starożytnych na współczesności kończąc. Do tego konio to poliglota. Chętnie posługuje się łaciną, ale nie tą podwórkową. Zna nie tylko łacińskie powiedzenia i przysłowia, ale dobrze orientuje się w gramatyce tego bądź co bądź martwego języka. Operowanie pojęciem czasu plusquamperfectum to już wyższa szkoła jazdy (czyżby z wykształcenia humanista?). Konio to także zagorzały kibic piłki nożnej, zna od podszewki garwolińską Wilgę i nie tylko. Wydaje się, że bywa na meczach na stadionie przy Sportowej. Przyznał się także do zainteresowania boksem.

I po co nam taki konio?

Jest bacznym obserwatorem rzeczywistości. Krytycznym okiem, ale obiektywnym, patrzy na poczynania lokalnych notabli. Czasem ma się wrażenie, że bywa regularnie na posiedzeniach sesji i kręci się po urzędniczych korytarzach. Konio wzbudza skrajne emocje – od aprobaty jego niekrótkich komentarzy do irytacji, a nawet niepohamowanej złości. Bo koński punkt widzenia jest zazwyczaj kontrowersyjny. Szczególnie, jeśli konio wypuszcza się galopem w rewiry łaskarzewskie.

Ale jedno jest pewne. Konio powinien stanowić wzór dla internetowych komentatorów. Pomimo totalnej anonimowości nie wylewa na klawiaturę złości i frustracji. Nadaje ton i podnosi poziom wielu dyskusji. Ma błyskotliwy dowcip, jest mistrzem, wspomnianej już ciętej riposty, i jednocześnie ma duży dystans do swojej osoby. Potrafi przyznać się do swoich błędnych opinii.

Kim jest konio?

Nad tym zastanawiają się czytelnicy portalu, a nawet wysoko postawieni urzędnicy. O typach końskiej prawdziwej tożsamości mówiło się już w politycznych kuluarach miasta i można było o nich poczytać na forach i w komentarzach. Personalia konia nie są jednak znane. I nawet trudno robić tu jakieś zakłady i obstawić, kto może wygrać w wyścigu do tego tytułu.

Drogi koniu, nie ukrywamy, nas również intrygujesz. Chociaż z jednej strony chcielibyśmy wiedzieć, kto się ukrywa za końską grzywą, to z drugiej – może jednak lepiej, żebyś pozostał anonimowym, czarnym koniem garwolińskiego cyberświata. No chyba, że po prostu ktoś robi nas wszystkich w konia…

Justyna Dybcio, Łukasz Korycki

fot. sxc.hu

Komentarze  

-2 #139 nieegon 2015-08-09 09:05
to konsument poprzedniego systemu .Taki eseldowsko -peowski wrzód jak i wielu w urzędach któremu się wydaje że wie lepiej ORAZ KTÓREMU WYDAJE SIĘ ŻE MOŻE O CZYMŚ DECYDWAĆ . .Z tą inteligencją nabiera was jak stare wróble na koński gnój . To cioł zwyczajny i tyle w temacie .Mało tego kryje się jak szczur w kanalach ..... no i lubi pod biurko wchodzić
Cytować
+1 #138 KONIOSZKAPA 2015-08-08 15:58
konio to na pewno nie wspólnotowy działacz szef za głupi,zec za tepy.Pisowiec tez nie,bo na tych paru członków to by sie rozpoznało.Psl to z góry wiadomo ze za tepaki Moze to byc kobitka pod tym hasłem sie ukrywa facetów o takim intelekcie to jest bardzo mało, choc paru lemingów jest lub im sie wydaje ze cos potrafią.Wiec WIWAT DLA KONIO TAK TRZYMAĆ!!!!!!!!
Cytować
0 #137 aa 2015-08-08 15:45
Cytuję Egon:
Treść komentarza niezgodna z regulaminem. Redakcja.

kim jest egon ? oto kwestia
Cytować
-2 #136 ToEgon 2015-08-07 23:11
Treść komentarza niezgodna z regulaminem. Redakcja.
Cytować
+1 #135 KOŃ to Bedokandrzej 2011-11-08 10:29
Wpis KONIA z okazji Dnia Nauczyciela na Wirtualnygarwol in z dnia 13.10.2011. - "Dziękuję !!!!! — konio 2011-10-13 19:39
wszystkim moim nauczycielom ,którzy przez kilka lat mordowali się ze mną ( spokojnie, to do tych co myślą ,ze zakończyłem edukacje na czterech klasach,udało się szlifować korytarze kilka lat dłużej),a w szczególności ,Panu Siarkiewiczowi który za mordęgę ze mną powinien iść żywcem do nieba ,pani Brojek oraz tym którzy niestety są już na tym lepszym świecie jak moja ulubiona nauczycielka od "Polaka" śp. Pani Krystyna Marzec za którą ja wielki grzesznik zawsze w zaduszki a i nie tylko zdrowaśkę odmawiam.Pozdra wiam!!!!k onio"
No "myśliwi" dalej do roboty i szukajcie bo z Kotkiem co Mruga to nie wypał. Czytajcie uważniej jego wpisy!!! miłośnik buraków ćwikłowych
Cytować
+1 #134 .. 2011-11-08 06:59
Czekam i czekam kiedy wam się w końcu znudzi zabawa w dodawanie komentarzy...
Cytować
+1 #133 Koniu nie rozpaczaj że Cie wykrytoBolo 2011-11-07 16:32
Prosze nie draznic konia bo sie zamknie w sobie i wam juz nic nie napisze i sie narobi dopiero. Komentatorstwo calego grajdola pojdzie do lamusa
Cytować
+2 #132 do tadekkonio 2011-11-07 10:56
Rozumiem ,że przykładasz do mnie miarę dla ćwoka ,ale wybacz, możesz mnie nie lubić i tak zapewne jest, jeżeli jednak piszesz wierszyk przerabiany jak na prostego człowieka przystało, cyt -na płotek i MRUGA ła ...dna to ...to wybacz ale ja w rebusikach słownych jestem niezły a już w tak prostym by nie rzec prostackich nawet intuicja homo neandertalskieg o nie jest potrzebna,szuka jcie kolejnej ofiary "końskości" bo trafiliście jak zawsze "celnie" ,a od Prezesa proszę się od..kolegować bo to jeden z nielicznych ludzi "pracy twórczej" a ,że wyrósł ponad przeciętność to was boli ,jak wszystkich zazdrośników w naszym mieście.Pozdraw iam!!!!konio
Cytować
+1 #131 Do lolkonio 2011-11-07 10:45
Chciejstwo i tyle w temacie ,a w donoszeniu to wielu "myśliwych" polujących na konia,można określić tytułem magnificencja,t yle samo energii w pracy dla miasta jak w tropieniu konia i będzie OK ! Pozdrawiam !!!!konio
Cytować
0 #130 mozesz oszukiwac masz to we krwilol 2011-11-07 10:13
a i tak wiadomo kim jestes i kto Ci donosi - żenada na maxa
Cytować
-4 #129 nikt mu nie karzetadek 2011-11-05 21:53
chce poświęcać swój wolny czas to poświęca. Coś strasznie dużo wiesz o prezesie koniu. A może.... no własnie.
Cytować
-3 #128 Nie ktośkonio 2011-11-05 07:24
tylko ja,tak powiedziałem ,że Mrugała to prawdziwy skarb dla miasta ,dla działalności społecznej poświęca swój wolny czas kosztem rodziny to chyba jasne !Pozdrawiam!!!! konio
Cytować
-3 #127 Nie ściemniaj koniutadek 2011-11-04 12:31
Straciłeś swoją wiarygodność.
Cytować
-2 #126 prezesjanek 2011-11-04 11:03
Panie Waldemarze.Mam do Pana prośbę .Niech Pan dalej pracuje społecznie na rzecz Naszego Miasta tak jak do tej pory i nie zraża się tymi opiniami kilku zakompleksionyc h nieudaczników .Oni zawsze muszą sobie znaleźć wroga .Bez tego ich życie nie ma sensu .To jest ta jedyna słuszna opcja w tym kraju -jak nie z nami to zdrajca i złodziej .Oj czapka gore na złodzieju .Pozwólmy wspólnie im się "rozwijać". W olbrzymiej większości społeczeństwo garwolińskie Pana szanuje i chcę żeby Pan miał tego świadomość.A co do identyfikacji konia to dobrze się stało że nie wiedzą kto to jest bo w przeciwnym razie ich życie straciłoby sens .Ciekawi mnie tylko na kogo padnie kolejny strzał ? Myślę że na kogoś z otoczenia Burmistrza .To akurat proste do przewidzenia .Pozdrawiam. Prawdziwy konio .HaHaha!!!!!!!! !
Cytować
+4 #125 NarcyzmKONIO-MRUGAŁA 2011-11-03 11:33
Ktoś napisał że pan Mrugała to prawdziwy skarb dla miasta Garwolina ciekawe ciekawe . Tak sam o sobie ,trochę mało elegancko. A z tym skarbem to chyba gruba przesada??????? ?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież