Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!

Opublikowano: 07 wrzesień 2011, 10:01 Kategoria Rozmaitości
KPP Garwolin

Od początku września policjanci z powiatu garwolińskiego prowadzą kampanię, której celem jest informowanie społeczeństwa, co robić w przypadku utraty dokumentów i jak się uchronić przed nielegalnym ich wykorzystaniem przez osoby niepowołane.

Działania te prowadzone są w ramach społecznej Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Akcja ta jest niezwykle cenna dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i obywateli. Dzięki stale rosnącej liczbie zastrzeganych dokumentów spada liczba prób wyłudzeń. Każdy właściciel utraconego dokumentu powinien natychmiast zastrzec go w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE – można to zrobić w dowolnej placówce swojego banku lub, w razie braku rachunku bankowego, w banku przyjmującym zastrzeżenia nie tylko od swoich klientów. Wystarczy dokonać zastrzeżenia w jednym banku, by system automatycznie przekazał dane do każdego banku, firmy i instytucji korzystającej z Systemu DZ. Nie ma znaczenia, czy dokument został zagubiony czy skradziony.

Na terenie powiatu garwolińskiego informacje dotyczące powyższej kampanii można znaleźć w każdej jednostce policji w miejscach obsługi interesantów. Funkcjonariusze przekażą również te informacje do szkół ponadgimnazjalnych – będą nawiązywać do kampanii podczas spotkań z młodzieżą. Więcej informacji o kampanii można odnaleźć na stronie internetowej www.DokumentyZastrzezone.pl .

KPP Garwolin

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież