Szalone nożyczki Kacpra

Opublikowano: 01 kwiecień 2016, 15:56 Kategoria Rozmaitości
ZSP 2fryzjerstwo

Można powiedzieć, że fryzjerstwo wyssał z mlekiem matki i dziś idzie w jej ślady – z ogromnymi sukcesami. 19-letni Kacper Odziemczyk z każdego konkursu wraca z nagrodami.

Kacper jest uczniem Technikum Usług Fryzjerskich przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. - Jest bardzo kreatywną osobą, zdolną i chętną do działania i współpracy. Na pewno ma to „coś” do fryzjerstwa. Myślę, że daleko zajdzie w tej dziedzinie – przyznaje Kamila Lis, nauczycielka Kacpra.

Kacper z każdego konkursu wraca z trofeami. Tylko w marcu wygrał dwa ogólnopolskie konkursy w Lublinie i Warszawie. Podczas VIII Ogólnopolskiego Konkurs Fantazji Fryzjerskiej Kobieta – najpiękniejszy kwiat natury” w Warszawie otrzymał dodatkowo aż osiem wyróżnień. Nagroda to między innymi dwa staże w renomowanych warszawskich salonach fryzjerskich. Kapcer specjalizuje się w upięciach i to one zapewniają mu wygrane w konkursach. Nastoletni fryzjer zdaje sobie sprawę, że w jego fachu trzeba nieustannie się rozwijać. Jeździ na szkolenia i targi. Wszystko po to, aby w przyszłości otworzyć własny salon. – To moje marzenie – mówi.

Pierwszą nauczycielką fryzjerstwa była dla Kacpra jego mama, która pasją do swojego zawodu zarażała go od najmłodszych lat. – Na poważnie zacząłem się tym zajmować po przyjściu do technikum. Wcześniej tylko amatorsko – przyznaje Kacper Odziemczyk. - Gdyby nie było „zajawki”, to raczej nic nie z tego nie było – dodaje.

jd

fot. ZSP 2 Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież