Lokale użytkowe od dewelopera – czy warto?

Opublikowano: 29 grudzień 2015, 21:10 Kategoria Rozmaitości

Planujesz własny biznes i będziesz potrzebować do jego prowadzenia lokalu użytkowego? W takim przypadku masz przed sobą szereg różnorodnych propozycji – zarówno w dużych miastach, jak i w tych mniejszych. Jedną z decyzji, którą musisz podjąć na samym początku, jest pochodzenie nieruchomości – czy lokal ma być nowy, czy też z drugiej ręki.

Gdy interesują cię przede wszystkim przestrzenie blisko ludzi, w miejscu, gdzie prowadzenie własnej firmy, zwłaszcza handlowej czy usługowej, będzie przyszłościowe, warto pomyśleć o nowych lokalach znajdujących się na osiedlach mieszkaniowych – to interesująca propozycja dla tych, którym zależy na założeniu biznesu dającego spore zyski.
Nie tylko na sklepy
Najczęściej na nowych osiedlach mieszkaniowych i w nowych budynkach powstają sklepy spożywcze i wielobranżowe. Lokują się na parterze i są dzięki temu łatwo dostępne dla mieszkańców danego osiedla, ale również innych osób spoza niego, które chcą skorzystać z danej oferty. Niemniej jednak jeżeli interesują cię nowe lokale użytkowe – Warszawa, Wrocław, Poznań czy Szczecin, a także w innych miastach, pamiętaj o tym, że sklep nie jest jedynym rozwiązaniem – do dyspozycji jest ich o wiele więcej.

Również warto pomyśleć o prowadzeniu biznesu w branży gastronomicznej – kawiarnia, restauracja, firma cateringowa, pizzeria czy bar, dobrym pomysłem może być też salon piękności, salon fryzjerski, także piekarnia, cukiernia, sklep papierniczy czy z artykułami dla dzieci. Na osiedlach często zakładają swoje gabinety stomatolodzy, można też korzystać z gabinetów weterynaryjnych. Jak widać, możliwości jest naprawdę sporo, a im większe osiedle, tym więcej potencjalnych klientów dla firmy.

Spiesz się z zakupem!

Podobnie jak wtedy, gdy interesują cię ciekawe mieszkania na sprzedaż, także w przypadku lokali użytkowych na nowych osiedlach mieszkaniowych warto pamiętać o tym, aby trzymać rękę na pulsie. Najlepsze nieruchomości sprzedają się jeszcze na etapie ich realizacji, dlatego też poszukując przyszłościowego lokum, trzeba będzie podjąć decyzję jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież