Współpraca – to się opłaca

Opublikowano: 24 lipiec 2015, 10:08 Kategoria Rozmaitości
jedynkaszkołamops

Na dobrej współpracy rodziców oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie skorzystały dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin. Udało się między innymi sfinansować dla nich wyjazdy na szkolne wycieczki.

Rada rodziców w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 działa bardzo prężnie. Dzięki zaangażowaniu rodziców udało się kupić nowe ławki i sprawić trochę radości dzieciom z najuboższych rodzin. – Zrobiliśmy kiermasz z ozdobami choinkowymi, stroikami i pierniczkami. Zarobiliśmy 1700 zł, dołożyliśmy trochę i kupiliśmy nowe ławki. Ponadto wywiesiliśmy choinkę papierowa z bombkami, które rodzice chcący wspomóc biedniejszych zrywali i szli z nimi do sekretariatu, gdzie otrzymywali informację o wieku i płci dziecka i dostarczali prezent do sekretariatu. Następnie my rozwieźliśmy je rodzinom – podsumowuje roczną pracę rady rodziców Robert Pstrąg.

Rada rodziców z powodzeniem współpracuje także z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Garwolinie. Dzięki zaangażowaniu pracowników udało się sfinansować wyjazdy na szkolne wycieczki dla dzieci, które bez tej pomocy nie mogłyby na nie pojechać. Za tę doskonałą współpracę rodzice dziękowali na specjalnym spotkaniu burmistrzowi miasta Tadeuszowi Mikulskiemu i kierownikowi garwolińskiego MOPSU Izabelli Kliczek. Rodzice podkreślali ogromne zaangażowanie pracowników i bezinteresowną chęć pomocy.

Dzięki funduszom z MOPSU 13 dzieci mogło odwiedzić Małopolskę, Dolny Śląsk, Góry Świętokrzyskie, a nawet czeską Pragę.

jd

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież