Przedszkolaki na start!

Opublikowano: 30 maj 2015, 11:08 Kategoria Rozmaitości
przedszkolaspartakiadaCSiK

Będzie na pewno dużo radości, uśmiechów, okrzyków, a przede wszystkim dobra zabawa. 2 czerwca w Garwolinie odbędzie się I Spartakiada Przedszkolaków. Do sportowych zawodów staną 5- i 6-latki ze wszystkich miejskich przedszkoli, ale ostrej rywalizacji nie będzie. Wszyscy są zwycięzcami.

Celem I Spartakiady Przedszkolaków jest między innymi rozwijanie sprawności ruchowej, propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku oraz integracja. Spartakiada odbędzie się 2 czerwca o godzinie 10:00 w hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 16.

Podczas zawodów dzieci będą uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych – będą wyścigi, sztafety, toczenie piłki czy rzuty do celu. Przedszkolaki mają jednak pewne zadania do wykonania już przez imprezą. Każde przedszkole musi przygotować swój okrzyk bojowy, transparent i rymowankę, którą przedstawi podczas otwarcia spartakiady.

 

Zawody nie będą na pewno pozbawione nutki rywalizacji, ale nie to w nich jest najważniejsze. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa, dlatego wszystkie dzieci biorące udział w spartakiadzie otrzymają medale i pamiątkowe koszulki.

Organizatorami imprezy są: Burmistrz Miasta Garwolina, Klub Radnych „Teraz Garwolin” oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież