reklama

Przekaż 1 proc. dla OTOP

Opublikowano: 05 luty 2014, 07:28 Kategoria Rozmaitości
OTOPOtwockwolontariat1 proc.
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej od blisko 12 lat realizuje swoje cele statutowe, którymi są: prowadzenie i współfinansowanie działalności Hospicjum Domowego ?Empatia?, wsparcie Hospicjum św. Patryka, propagowanie idei opieki hospicyjnej, promocja i organizacja wolontariatu, pomoc społeczna osobom chorym oraz ich rodzinom i dzieciom osieroconym.

Tylko w hospicjum domowym pomaga się rocznie ponad 120 pacjentom z powiatu otwockiego oraz ziemi garwolińskiej. Podopieczni to osoby od 18. roku życia, a więc są to pełnoletnie dzieci swoich rodziców, rodzice swoich małych dzieci i dziadkowie, którym ciężka, nieuleczalna choroba uniemożliwiła spokojne życie. - Najczęściej mamy ok. 30 pacjentów, gdzie kontrakt (który nie starcza np. na zakup drogiego sprzętu) mamy na 20 pacjentów miesięcznie, ale staramy się nie odmawiać pomocy, bowiem każdy zasługuje na godne życie do końca. Dlatego też, by móc pomagać zbieramy brakujące fundusze na kwestach czy właśnie poprzez 1% podatku. Dzięki temu pacjentom i ich rodzinom w trudnej sytuacji możemy pomagać materialnie - mówi Angelika Wojtasiewicz z OTOP.

Towarzystwo wspiera także dzieci osierocone przez pacjentów, poprzez zakup niezbędnych artykułów, prezenty gwiazdkowe, pomoc w edukacji czy wsparcie psychologiczne.

reklama


Istotną częścią hospicyjnej działalności jest wolontariat. - Na co dzień współpracujemy z siedemnastoma szkołami w dwóch powiatach, aby propagować wśród młodych ludzi ideę wolontariatu. Bez tego nasze stowarzyszenie nie mogło by wiele zrobić. Dzięki wolontariuszom możemy pomagać - dodaje Angelika.

1% podatku stanowi ok. 50 %  przychodu OTOP, są to pieniądze, które stanowią o tym ilu ludziom będą mogli pomóc!

Przekaż swój 1% dla hospicjów!

KRS: 0000 126492

Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej

wspiera Hospicjum św. Patryka, prowadzi i finansuje Hospicjum Domowe "Empatia",

Propagujemy także ideę opieki paliatywnej i wolontariat wśród młodzieży

oraz pomagamy dzieciom osieroconym.

1% daje nadzieję na godne życie do końca!

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama