reklama

Górki ? źródło wody dla Afryki

Opublikowano: 04 czerwiec 2013, 08:13 Kategoria Rozmaitości
PAHCSiKRuda TalubskaGórkiwoda
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Pod takim hasłem odbył się w sobotę happening, który miał zwrócić uwagę na problem dostępu do czystej wody na świecie. Inicjatorkami wydarzenia były uczennice szkoły w Rudzie Talubskiej ? wolontariuszki Polskiej Akcji Humanitarnej, biorące udział w projekcie ?Szkoła Humanitarna?.

884 mln ludzi cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody, a 4 tys. codziennie z tego powodu umiera. A co roku w wielkich miastach marnuje się od 200 do 500 milionów metrów sześciennych wody. Co powinniśmy zrobić? Oszczędzać, chociażby zamieniając kąpiel w wannie na prysznic, a w toalecie montując spłuczkę z funkcją ?stop?. Między innymi do tego zachęcali uczestnicy sobotniego wydarzenia. ? Chcemy w ten sposób uświadomić ludziom jak wielki jest problem braku wody na świecie ? podkreślały Urszula Boratyńska i Sylwia Nowak, inicjatorki spotkania.

W happeningu wzięło udział około 50 osób ? uczniów ze szkoły w Rudzie Talubskiej, Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Garwolinie. Uczestnicy wzięli udział w minirajdzie rowerowym ? przejechali spod sanktuarium w Górkach do parku pod garwolińskim basenem. Tu odbyły się gry, zabawy i konkursy ? oczywiście na temat wody. Do zwycięzców trafiły nagrody. W wydarzeniu wzięli także udział policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Partnerem organizacyjnym było Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a patronat honorowy sprawował kustosz Sanktuarium Maryjnego w Górkach ks. Czesław Knebel.

reklama


jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama