Najtrudniejszy pierwszy krok – Tydzień z Internetem w Łaskarzewie

Opublikowano: 18 marzec 2013, 08:12 Kategoria Rozmaitości
Łaskarzewlatarnicyinternet

Łaskarzewscy Latarnicy - Tadeusz, Krzysztof i Marek zachęcają do wspólnego odkrywania tajników Internetu. W Tygodniu z Internetem od 18-24 marca 2013 roku zapraszają dorosłych i osoby starsze, osoby powyżej 50. roku życia, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetem na spotkania pod hasłem ”Pierwszy Krok w cyfrowy świat”.

Inauguracja spotkań odbyła się wczoraj w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaskarzewie. Rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać. Ćwiczenia z wyszukiwarką, i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych np. zbiorów muzealnych, a nawet oglądanie internetowej mapy nieba. Kto przegapił ma jeszcze szansę nadrobić zaległości. Spotkania będą się odbywały przez cały tydzień w różnych miejscowościach gminy Łaskarzew.

Wydarzenia w Łaskarzewie są częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć. Kampanii towarzyszy także konkurs „Odkrycia – Przeżycia”, w którym do wygrania cenne nagrody. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

Gośćmi specjalnymi będą spotkań będą: ks. Edmund Szarek – proboszcz parafii Łaskarzew, Lidia Sopel-Sereja - burmistrz Łaskarzewa, Marian Janisiewicz – wójt gminy Łaskarzew, Hanna Cichecka – wicewójt gminy Łaskarzew, Krzysztof Głomb - prezes Stowarzyszenia Miasta w Internecie oraz koordynatorzy Ogólnopolskiego Projektu Polska Cyfrowa Równych Szans www.latarnicy.pl, Krzysztof Głomb – prezes Stowarzyszenia Miasta w Internecie, Artur Krawczyk - sekretarz, dyrektor ds. Projektów Społeczeństwa Informacyjnego Stowarzyszenia Miasta w Internecie, Henryk Dąbrowski – prezes Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjnego.

Harmonogram spotkań:

18 marca, godz. 16.00-18.00 - Dąbrowa, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej

18 marca, godz. 19.00 – 21.00 - Budy Krępskie, Gminny Dom Kultury filia w Budach Krępskich

19 marca, godz. 19.00 – 21.00 - Łaskarzew, Stowarzyszenie C.I.A. , Budynek OSP Łaskarzew, II piętro ul. Alejowa 13

20 marca, godz. 19.00 – 21.00 - Izdebno, Gminna Biblioteka Publiczna filia w Izdebnie

21 marca, godz. 19.00 – 21.00 - Łaskarzew, Stowarzyszenie C.I.A. , Budynek OSP Łaskarzew, II piętro ul. Alejowa 13

22 marca, godz. 19.00 – 21.00 - Łaskarzew, Stowarzyszenie C.I.A. , Budynek OSP Łaskarzew, II piętro ul. Alejowa 13

oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież