reklama

Polska zagra z Ukrainą i Turcją przed Euro 2024!

Opublikowano: 23 kwiecień 2024, 12:51 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy na niemieckich boiskach. Zanim jednak rozpoczną się spotkania w turnieju finałowym, poszczególne reprezentacje rozegrają jeszcze mecze towarzyskie w ramach przygotowań do tej imprezy. Polacy na początku czerwca zmierzą się z Ukrainą, a także Turcją, czyli 2 przeciwnikami, którzy również wystąpią na mistrzostwach Starego Kontynentu. Jak zaprezentują się podopieczni Michała Probierza w dwóch domowych rywalizacjach?

Polska vs Ukraina

W momencie pisania tego artykułu nie było jeszcze informacji na temat tego, gdzie odbędzie się towarzyskie spotkanie pomiędzy Polską i Ukrainą. Z ostatnich wypowiedzi naszego selekcjonera można jednak wnioskować, że będzie to mecz, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Michał Probierz podkreślał, że chciałby, aby warunki przygotowań do turnieju finałowego były zbliżone do tego, czego doświadczyli jego zawodnicy podczas spotkań barażowych z Estonią i Walią.

Reprezentacja Polski ma bardzo dobre statystyki pod wodzą tego selekcjonera w meczach przed własną publicznością. Z drugiej strony trzeba jednak wrzucić mały kamyczek do ogródka, ponieważ przeciwnicy nie byli z najwyższej półki, a w najtrudniejszych rywalizacjach Polacy zremisowali z Czechami i z Mołdawią. Jedyne zwycięstwa miały miejsce w starciach z niżej notowanymi ekipami Estonii oraz Łotwy.

reklama


W historii pojedynków pomiędzy Polską a Ukrainą w pamięci kibiców bez wątpienia zapisało się starcie z 2016 roku. Mowa tutaj o starciu w ramach mistrzostw Europy na francuskich boiskach. Wtedy górą była reprezentacja Polski i podobnym scenariuszem zakończyła się również rywalizacja w 2020 roku, która miała już charakter towarzyski. Ogólnie Polacy przystąpią do meczu z Ukrainą po 2 wygranych z rzędu z tym rywalem i nie stracili w tym czasie nawet jednego gola.

Zakłady bukmacherskie uważają, że Polacy są faworytem w meczu z Ukrainą. Biorąc jednak pod uwagę, że będzie to mecz o towarzyskim charakterze, to kursy mogą się jeszcze mocno zmienić. W zależności od tego, na jakie składy zdecydują się obu trenerów. Ukraińcy w barażach pokazali, że nie można ich skreślać.

Polska vs Turcja 

Egzotycznym, ale jednocześnie bardzo ciekawym przeciwnikiem dla reprezentacji Polski powinna być Turcja. Mowa tutaj o przeciwniku, z którym Polacy nie zmierzyli się ani razu w XXI wieku. Ostatnie starcie pomiędzy tymi zespołami odbyło się w 1993 roku, gdy reprezentacja Turcji zwyciężyła z Polską w ramach kwalifikacji mistrzostw świata. Ogólnie bilans ostatnich meczów bezpośrednich pomiędzy tymi ekipami przemawia minimalnie na korzyść reprezentacji Polski. Polacy zwyciężyli w 4 z poprzednich 6 pojedynków, jednak biorąc pod uwagę, kiedy odbywały się te mecze, nie ma co przykładać do nich zbyt dużej uwagi.

W marcu, gdy reprezentacja Polski rywalizowała w barażach o awans na Euro, Turcy rozegrali 2 mecze towarzyskie. Zakończyły się one sporym rozczarowaniem, ponieważ reprezentacja Turcji przegrała z Węgrami, a także straciła aż 6 goli przeciwko Austrii. Analizując formę tego zespołu, trzeba przypomnieć, że jest to drużyna, która w fazie grupowej rywalizowała między innymi z Walią i Chorwacją i zakończyła zmagania na pierwszym miejscu.

Podobnie jak w przypadku starcia z Ukrainą, tak również w meczu z Turcją reprezentacja Polski będzie miała atut własnego boiska. Możliwe jednak, że mając w perspektywie mecz z Holandią za kilka dni Michał Probierz zdecyduje się na kilka zmian w wyjściowym składzie. Zakłady bukmacherskie w tym momencie wskazują, że większe szanse na wygraną w tym spotkaniu ma Polska.

Więcej informacji sportowych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama