reklama

Jakie są modne lampy do salonu?

Opublikowano: 16 kwiecień 2024, 11:57 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W dawnych czasach lampy były źródłem światła, a ich zadaniem było perfekcyjne doświetlenie pomieszczeń. Dziś ich rola i przeznaczenie jest o wiele bardziej rozbudowane. Lampy mają nie tylko dobrze oświetlać aranżację, ale również stanowić jej dekorację. Nic więc dziwnego, że ogromna część osób zastanawia się, jakie modele lamp wybrać do wystroju swoich salonów, by były to reprezentatywne elementy wyposażenia.

Zadbaj o właściwą kolorystykę i styl

Podczas wyboru lamp do własnego salonu, bardzo dużą uwagę należy poświęcić na kolorystkę i styl, w jakim wykonana została dana lampa. Oprócz tego, że musi ona doskonale doświetlić salon, bądź jego poszczególne elementy, dodatkowo musi doskonale się prezentować.

Jeśli chcemy poszczycić się we własnym salonie najmodniejszymi modelami lamp, warto swoją uwagę skierować na oświetlenie minimalistyczne, o prostej formie i ponadczasowej kolorystyce. W praktyce oznacza to, że warto wybrać lampy w odcieniach czerni i bieli, o prostym stelażu. Zasada im mniej, tym piękniej, zdecydowanie znajduję tutaj zastosowanie. Warto również postawić na niestandardowe kształty i formy. Bardzo modne są lampy sufitowe, czy lampy wiszące, o nieschematycznym układzie. 

reklama


Bardzo modne są także lampy, zwłaszcza wiszące, podłogowe, czy gabinetowe, które wyposażone zostały w modne, charyzmatyczne klosze, czy abażury, w dominujących kolorach. W praktyce oznacza to, że modne lampy do salonu, to te, które posiadają klosze w kolorach matowej czerni, soczystej czerwieni, zmysłowej zieleni w odcieniu butelkowym, czy ekscentrycznej, rozjaśniającej wnętrze musztardowej żółci. 

Chcąc wskazać najmodniejszą kolorystykę, nie można zapominać o pastelach. Różne odcienie beżu, pudrowy róż, fiołek, delikatny seledyn, to niezwykle designerskie kolory, które coraz częściej goszczą w najmodniejszych aranżacjach wnętrz rodem z pierwszych stron architektonicznych gazet.

Jeśli naszym celem jest wybór niezwykle nowoczesnych, designerskich lamp do salonów i sypialni, warto poświęcić szczególną uwagę na modele z ciekawym, niebagatelnym wzornictwem. To bardzo często modele oświetlenia, które są zdobione kryształami, motywami roślinnymi. Co więcej, najmodniejsze wzory niejednokrotnie tworzone są z wykorzystaniem z metalowych części- np. ażurowe, metalowe klosze. 

Lampy a pozostałe elementy wyposażenia 

Chcąc wybrać dla swoich salonów designerskie lampy, oprócz ich ogólnego wizerunku, należy jeszcze wziąć pod uwagę ich połączenie z pozostałymi elementami wyposażenia. To klucz, by móc cieszyć się zadowalającym efektem końcowym, jaki uzyskamy. Generalnie, lampy wiszące, sufitowe, podłogowe, kinkiety ścienne, i wszystkie inne rodzaje oświetlenia, które wybieramy do salonu, by były modne, designerskie, muszą tworzyć jedną, spójną całość z innymi elementami wyposażenia naszego wnętrza. Wówczas ich wygląd będzie jednym z największych atutów stworzonej kompozycji. 

Zapoznaj się z naszą ofertą, i wybierz dla swoich salonów doskonałe modele lamp, które będą jednymi z najbardziej designerskich elementów całej aranżacji. 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama