reklama

Pomocna dłoń w spłacie kredytu

Opublikowano: 29 marzec 2024, 11:19 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Nawet jesli wydaje sie nam, ze z nasza umową kredytową jest wszystko w porzadku, warto sprawdzić, czy aby nie przysługuje sie nam roszczenie z tytułu uchybień w zapisach umownych. Najczęściej powodem do sięgnięcia po poradę prawną w tym zakresie jest zbyt wysoka wartość raty, wciąż rosnącej bez racjonalnego uzasadnienia.

Analiza kredytu

Podobnie jak od strony finansowej można zoptymalizować zobowiązania, skonsolidować kredyty, również od strony formalnej można dokonać swego rodzaju audytu dokumentów kredytowych analizując je pod kątem zgodności z przepisami. Jak się okazuje nie tylko frankowicze mają prawo unieważnić swój kredyt po spełnieniu określonego zestawu przesłanek. Także zlotówkowiczom przysługuje uprawnienie unieważnienia czesci lub cąłosci umowy kredytowej z powodu zapisów niezgodnych z prawem dotyczących WIBOR. Wnikliwa analiza zapisów może ujawnić szereg uchybień po stronie banku, co dodatkowo może być podstawą do wniesienia wniosku kredytobiorcy o sankcje darmowego kredytu. By jednak mieć pewność, dowiedziec sie od czego zacząć warto skonsultować się z profesjonalnym prawnikiem. Kancelaria WIBOR to odpowiedni adres, pod którym znajdziemy pomoc w sprawach kredytowych. Tym samym nie musimy zostać sami z problemem. Dodatkowym plusem jest możliwość w wielu kancelariach skorzystać z konsultacji online w dowolnym czasie. Nie trzeba się wówczas ograniczać do kancelarii z lokalnego rynku, a skupić się na specjalizacji, jakości usług.

 

reklama


Optymalizacja zobowiązania

Nikt nie chce przepłacać, zwłaszcza za kredyt, którego koszty potrafią być bardzo wysokie. Jeśli koszty kredytu znacząco rosną od chwili podpisania umowy, dobrze jest sprawdzić co jest powodem takiej sytuacji. To, że bank prawidłowo nalicza odsetki wcale nie oznacza, że ma do tego prawo, gdyż system naliczania raty może okazać się wadliwy, kwalifikujących się do unieważnienia. O ile tylko istnieje taka możliwość, optymalizacja zobowiązania kredytowego zawsze jest korzystna, dzięki dostępnym opcjom można obniżyć raty, czasem również wynegocjować z bankiem korzystniejsze warunki itp. W przypadku kredytów opartych o wskaźnik WIBOR pod pewnymi warunkami można uwolnić się od WIBOR podważając zgodność z prawem sposobu wyliczeń rat kredytowych. Niekiedy podstawy są niepodważalne, czasem jednak trzeba dobrze uargumentować zarzuty wobec banku. Każda umowa kredytowa wymaga indywidualnego podejścia, każda z umów jest inna. Wskaźnik WIBOR doskonale wpływa na interes banku, stąd też w wielu umowach zapisy dotyczące WIBOR są tak skonstruowane, aby służyły interesom banku.

 

Zastępstwo procesowe oraz wsparcie merytoryczne

Batalię z bankiem o unieważnienie zapisów dotyczących WIBOR, czy też innych uchybień nie musimy prowadzić samodzielnie. Nie ma przeszkód, aby zarówno przed sądem, jak i w sporze z bankiem występować osobiście bez wsparcia adwokata, zastępcy procesowego. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w zawiłościach przepisów prawa dobrze jest powierzyć zastępstwo kancelarii prawnej. Korzystając z doświadczenia i fachowej wiedzy [prawników można zwiększyć swoje szanse na wygraną w sporze. Nie zawsze potrzebne jest zastępstwo, czasem wystarczy merytoryczna porada, instrukcja co zrobić, bądź jak sporządzić wniosek, pismo procesowe itp.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama