reklama

Wesoła – najmłodsza dzielnica stolicy. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Opublikowano: 02 luty 2024, 11:13 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Wesoła to najmłodsza dzielnica stolicy, która już zdążyła się zapisać w świadomości mieszkańców, jako miejsce pełne zieleni i dobry adres do życia. Wesoła szybko się rozwija, a coraz lepsza infrastruktura i większy wybór mieszkań, zachęcają do decyzji o zakupie nieruchomości.

Informacje ogólne o dzielnicy

Wesoła to jedna z 18 dzielnic Warszawy. Położna w prawobrzeżnej części miasta jest najmłodszą i najbardziej wysuniętą na wschód dzielnicą stolicy. W latach 1969 - 2002 Wesoła funkcjonowała jako odrębne miasto. 27 października 2002 roku odbyło się referendum, w którym większość jej mieszkańców zdecydowała o wejściu w skład Warszawy. Na powierzchni 22,94 ha zamieszkują obecnie 26 463 osoby (dane GUS na 01.01.2023), co sprawia, że Wesoła może poszczycić się niską gęstością zaludnienia jak na warunki Warszawy z wynikiem 1154 os./km². To świetny wybór dla wszystkich, którzy szukają mieszkania lub domu z dala od miejskiego zgiełku, a równocześnie chcą korzystać z pełnej oferty stolicy. 

reklama


Położenie i osiedla

Wesoła od północy graniczy z Zielonką, od południa z gm. Wiązownia, od wschodu z Sulejówkiem, a od zachodu z Rembertowem i Wawrem. Warto mieć świadomość, że razem z tymi ostatnimi dwoma należy do trójki najbardziej zielonych dzielnic stolicy. Duża zasługa Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, który rozciąga się wzdłuż prawego brzegi Wisły. Na terenie dzielnicy znajduje się 5 osiedli. Są to Wola Grzybowska, Groszówka, Zielona-Grzybowa, Stara Miłosna i Plac Wojska Polskiego. Mieszkalny charakter sprawia, że Wesoła może poszczycić się szeroką ofertą nieruchomości na sprzedaż. Zainteresowanych odsyłamy do strony: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/warszawa/wesola/

Atrakcje i tereny zielone

Ponad 60% dzielnicy jest pokryte lasami, co czyni Wesołą najbardziej zieloną częścią mieszkalną Warszawy. Do najatrakcyjniejszych terenów zielonych można zaliczyć obszar Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, torfowisko Macierowe Bagno,  rezerwat Bagno Jacka z malowniczymi mokradłami oraz Las Milowy. Leśne tereny obfitują w szlaki rowerowe i piesze. To idealne miejsce do uprawiania joggingu, nordic walking lub narciarstwa biegowego zimą. Mieszkańcy mogą także skorzystać z oferty Ośrodka Szkoleniowego Sportów Konnych i Rekreacji w Starej Miłośnie, Aqua Parku “Wesolandia” oraz rolkostrady przy ul. Niemcewicza i 1 Praskiego Pułku.

Oferta dla dzieci i młodzieży

Dzielnica Wesoła to atrakcyjny wybór dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi mieszkańcy z pewnością docenią obecność ogólnodostępnych placów zabaw m.in. na Placu Wojska Polskiego oraz przy ulicach Akacjowej, Jana Pawła II, Jeździeckiej, Warszawskiej i Napieralskiego. Dzieci i młodzież mogą także skorzystać z oferty warsztatów organizowanych przez miejscowy Dom Kultury i biblioteki praz zajęć sportowych klubu KS Wesoła lub Akademii Sportu Michała Maliszewskiego.

Na terenie dzielnicy znajdują się 4 żłobki i kilka publicznych przedszkoli oraz placówki prywatne. W Wesołej działa 6 publicznych szkół podstawowych oraz jedna publiczna szkoła średnia CLXIII Liceum Ogólnokształcące. W lokalizacji funkcjonuje także kilka niepublicznych liceów, w tym prestiżowe Prywatne LO im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich.

Bezpieczeństwo w dzielnicy

Wesoła uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy. Znajduje to swoje odzwierciedlenie zarówno w policyjnych statystykach, jak i opiniach samych mieszkańców. Nad ich bezpieczeństwem czuwają funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa Wesoła przy ulicy 1 Praskiego Pułku. Wśród zgłaszanych lub zarejestrowanych wykroczeń znajduje się nieprzepisowa jazda. W 2021 roku pojawiło się również doniesienie o wykryciu wścieklizny wśród zwierząt. Inne zagrożenia nie zostały zanotowane.

Komunikacja

Mimo licznych zalet Wesoła nie jest liderem pod względem komunikacji w Warszawie. Mieszkańcy mogą korzystać z połączeń linii autobusowych i kolejowych. Przez dzielnicę przebiega także droga krajowa nr 2 oraz droga wojewódzka nr 61. Najszybszym sposobem, aby dotrzeć do centrum, jest dojazd  pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej, który zajmuje około 20 minut. Dojazd samochodem lub autobusem zajmuje około pół godziny, jednak w godzinach szczytu może znacznie się wydłużyć (do około 60 minut) z powodu korków.

Komu polecamy Wesołą?

Krajobraz dzielnicy stanowią w dużej mierze domy jednorodzinne, zamieszkiwane z pokolenia na pokolenie. Sporą grupę mieszkańców Wesołej stanowią seniorzy i to właśnie m.in. tej grupie polecamy Wesołą ze względu na spokojny i bezpieczny charakter dzielnicy. Wesoła to także idealny wybór dla rodzin z dziećmi. Na terenie dzielnicy znajdują się liczne placówki edukacyjne oraz tereny do zabawy i rekreacji. Jest tu także taniej niż w innych dzielnicach Warszawy, przez co osoby zainteresowane kupnem mieszkania mogą pozwolić sobie na większy lokal. Wśród preferowanych typów nieruchomości znajdują się m.in. domy, lokale w zabudowie szeregowej lub mieszkania z ogrodem. Osoby młode, w tym single i pary chętnie przeglądają ogłoszenia kawalerek na sprzedaż. Taki typ mieszkania ciągle jest najbardziej przystępny cenowo, a równocześnie najłatwiej je sprzedać lub wynająć, gdy zmienią się potrzeby lokalowe. 

Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania lub domu? Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą nieruchomości Warszawa serwisu Gethome


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama