reklama
reklama
reklama

Jak wybrać dobry parking przy lotnisku? Zobacz!

Opublikowano: 16 sierpień 2022, 21:35 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.


Dojazd na lotnisko własnym samochodem jest zdecydowanie wygodny, jednak generuje to pewne dodatkowe koszty – to kilkaset złotych, które trzeba zostawić nawet za tygodniowy postój. Szukanie oszczędności jest więc czymś absolutnie normalnym, ale warto robić to z głową.

Zapewnij sobie komfort przy podróżowaniu

Jedynym elementem składowym ceny, który faktycznie można przyciąć, jest cena komfortu. Latanie jest wygodniejsze od pociągu dalekobieżnego czy autokaru, a dojazd na lotnisko własnym samochodem ma być w założeniu wygodniejszy od dojazdu zbiorkomem czy taksówką. Trzeba więc liczyć się z tym, że będzie to opcja prawdopodobnie droższa od alternatywnych, przy czym raczej nie można tu mówić o luksusie – dla wielu osób to standard, więc wybierając parking Okęcie https://www.startparking.pl/parkingi-okecie-warszawa, dobrze by było znaleźć taki, którego administratorzy zdają sobie z tego sprawę.

Nie zawsze też jest tak, że im droższy parking, tym wyższy poziom obsługi. Sama cena w ogóle jest słabym kryterium wyboru, bo wpływać na nią może wiele czynników. W większości przypadków lepsza jakość jest warta swojej ceny – przynajmniej do pewnego poziomu.

reklama


Co powinien posiadać dobry parking?

Kierowcy popełniają często ten sam błąd: wychodzą z założenia, że skoro parking to tylko kawałek placu postojowego, to generalnie nie powinien on generować wielkich kosztów. Ale utrzymanie parkingu może kosztować całkiem sporo i szukając na siłę jeszcze tańszych ofert, można ostatecznie znaleźć parkingi, które nie będą odpowiednio bezpieczne. Do kosztów, które musi pokryć ich właściciel, należy rachunek za energię wykorzystywaną do oświetlenia placu czy zasilania monitoringu, rachunki od firm ochroniarskich czy – co często stanowi największą składową kosztów – opłata za rozbudowaną polisę ubezpieczeniową.

I tak, można znaleźć tańsze parkingi, ale to znaczy, że na przykład ubezpieczenie będzie niepełne, parking nie będzie objęty monitoringiem odpowiedniej klasy albo na przykład nie będzie można na miejscu wydrukować karty pokładowej czy skorzystać z toalety.

Sprawdź jak płacić mniej za parkowanie

Parkingi lotniskowe często konstruują oferty promocyjne. Na preferencyjne wyceny mogą liczyć klienci flotowi, kierowcy, którzy regularnie korzystają z parkingu albo osoby, które zarezerwują miejsce z większym wyprzedzeniem. Od paru lat jednak liczba ofert promocyjnych spada, bo koszty utrzymania parkingów bardzo wyraźnie wzrastają. Wciąż jednak stali klienci mają zwykle możliwość indywidualnego ustalenia cen.

Paradoksalnie jednak nie zawsze warto bić się o każdą złotówkę. W zależności od własnych potrzeb można oczywiście wybrać parking położony dalej od lotniska (to nie ma znaczenia, jeśli w cenie będzie transfer pod terminal) czy taki, którego nawierzchnia od dawna nie widziała remontu – zwykle są one tańsze, pytanie tylko, czy warto tam parkować, skoro nie ma się gwarancji dobrej pogody po powrocie.

Materiał partnera


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
reklama