reklama
reklama
reklama

Dom, mieszkanie, a może segment? Co będzie najlepsze?

Opublikowano: 07 czerwiec 2022, 09:01 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Przy kupnie swojej pierwszej nieruchomości, niewątpliwie istotnymi czynnikami, które powodują w naszej głowie nie małe zamieszanie jest wybór liczby pomieszczeń w mieszkaniu, dogodna lokalizacja, liczba pokoi oraz cena. Musimy także zastanowić się, czy kupowana inwestycja będzie przeznaczona na własny użytek, czy na wynajem. To decyzja na całe życie, dlatego bardzo ważne jest podjęcie racjonalnej decyzji. Sprawdź, która opcja będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza!

Dom wolnostojący

Dom na własny użytek jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie spokój i ciszę. Budynek wolnostojący daje mieszkańcom przestrzeń, która może być przydatna dla rodzin z dziećmi. Dzięki tej opcji możemy oddzielić się od sąsiedniego budynku i poczuć niesamowitą swobodę. Domy zazwyczaj buduje się na obrzeżach miast, tak, aby móc skorzystać z uroków natury i otaczającej ciszy. Taka procedura ma również swoje minusy, ponieważ wiąże się to z dłuższymi dojazdami do pracy czy szkoły. Wybierając zatem lokal, musimy kierować się swoimi potrzebami oraz ceną, jaką jesteśmy w stanie wydać. Niezależność jaką daje nam mieszkanie w domu, wpływa na nasze samopoczucie oraz komfort życia. Brak ograniczeń, czyli na przykład zachowanie ciszy w stosunku do obok mieszkających lokatorów lub remont naszego wnętrza staje w zupełnie innej rzeczywistości. Mieszkając w budynku wolnostojącym nie musimy się o nic martwić.

Segment

Przeważnie segmenty budowane są w dogodnych lokalizacjach, tak, aby kupujący mógł korzystać ze świeżego powietrza, i być przy okazji w niedalekiej odległości od miasta. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zaznać ciszy i spokoju, będąc w rozbudowanej strefie komunikacyjnej. Funkcjonalny teren domów szeregowych jest tak skonstruowany, aby każdy mieszkaniec, miał chociaż małą część ogródka dla siebie. Osoba, która decyduje się na taki rodzaj nieruchomości nie musi się obawiać o znalezienie ekipy remontowej czy zakupu materiałów na zbudowanie domu. Kupujący otrzymuje gotowy obszar, który musi tylko i wyłącznie urządzić w taki sposób, jaki sobie wymarzy. Niestety, życie w segmencie nie zawsze wygląda tak pięknie. Do głównych minusów zaliczyć musimy fakt, że obok za ścianą mieszkają lokatorzy, dlatego głośne imprezy czy remonty muszą zostać ograniczone, najlepiej do minimum.

reklama


Mieszkanie w bloku

Ogromną zaletą mieszkań na sprzedaż ząbki jest to, że nie musimy się martwić wszelkimi naprawami czy dbaniem o teren na osiedlu, ponieważ odśnieżanie chodników, usuwanie liści, pielęgnacja zieleni czy renowacja zepsutych lamp nie leży po naszej stronie. Co więcej, odbiór odpadów oraz sprzątanie klatek są zadaniem prywatnych firm. Właściciele, którzy zdecydują się na kupno mieszkania na parterze, przeważnie mogą liczyć na swój mały, prywatny ogródek. Z kolei osoby zamieszkujące na wyższych piętrach, mają do dyspozycji balkony lub tarasy, z których mogą podziwiać panoramę oraz życie, które toczy się na dolnych partiach u sąsiadów. Do wad mieszkania w bloku zaliczyć możemy przede wszystkim brak prywatności, który spowodowany jest tym, że za ścianą mieszkają inni lokatorzy. Minusem są także dźwięki, które możemy słyszeć w naszej prywatnej przestrzeni na przykład remont, muzyka lub odgłosy rozmów i prysznica. Warto wziąć te wszystkie czynniki, przy wyborze swojego miejsca na lata.

 

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama