reklama
reklama
reklama

Jakie wymiary powinno mieć łóżko dla dziecka?

Opublikowano: 24 maj 2022, 13:20 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Dla dzieci otrzymanie własnych "dorosłych" mebli to wielkie przeżycie - to wielkie wydarzenie! Ale jako rodzic nie wiesz, jaki typ i rozmiar łóżka jest odpowiedni dla Twojego dziecka? Masz do wyboru łóżka od standardowych po potrójne, od podwójnych po królewskie - możliwości są niemal nieograniczone. Zebraliśmy nasze najważniejsze wskazówki i porady, które pomogą Ci wybrać odpowiedni rozmiar łóżka dla Twojego dziecka.

Najlepszy rozmiar łóżka dla dzieci

Przy ustalaniu, jaki rozmiar łóżka będzie "pasował" do Twojego dziecka, weź pod uwagę jego obecny wzrost i to, ile urośnie w ciągu najbliższego roku. Zastanów się też, jak dobrze dziecko potrafi się wspinać? Jak pewnie porusza się przy meblach? Obserwacja zachowania dziecka na placu zabaw na świeżym powietrzu jest często dobrym wskaźnikiem tego, jak bardzo jest ono gotowe i pewne siebie, gdy chodzi o podwyższone meble.

Gdy dziecko przechodzi z łóżeczka dziecięcego do łóżka, dobrym rozwiązaniem jest łóżko, które stoi nisko przy ziemi - standardowe lub klasyczne łóżko podwójne, łóżko pełnowymiarowe lub łóżko dzienne z tylną barierką ochronną. Bardzo popularne są opcjonalne przednie barierki - zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo. Uniknij wypadnięcia z łóżka dzięki solidnym poręczom! Główne łóżko podwójne ma wysokość 78 cm od podłogi do szczytu łóżka. Twoje dziecko uwielbia się bawić? Dodaj namiot górny, aby stworzyć miejsce do zabawy bezpośrednio na ramie łóżka. Stwórz wygodną przestrzeń do spania, która blokuje dźwięk i światło.

reklama


Pamiętaj, że każdy rozmiar łóżka dla dzieci może być podniesiony do niskiego, średniego, wysokiego lub bardzo wysokiego łóżka na poddaszu lub też ułożony w wielu różnych konfiguracjach piętrowych. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje dziecko jest gotowe na łóżko piętrowe zalecamy zacząć od klasycznego stylu, takiego jak łóżko standardowe, aby w odpowiednim czasie móc łatwo zmienić je na wyższe. 

W dzisiejszych czasach ramy łóżek wykonuje się z wielu różnych materiałów. Od sękatej sosny do pięknego dębu, najnowocześniejszego metalu i mieszanki drewna i tworzyw sztucznych. Każdy materiał oferuje coś innego, od większej trwałości do unikalnych możliwości projektowania. Im lepszy materiał tym łóżko będzie mogło być dłużej użytkowane.

Łóżka dla dzieci 

Gotowy na wyższe łóżko? Niskie łóżko na poddaszu jest bardzo popularne wśród uczniów szkoły podstawowej. Dzieci, które uwielbiają się wspinać i są bezpieczne na zewnętrznych urządzeniach do zabawy, kochają niskie łóżka na poddaszu! Niskie łóżka loftowe mierzą 130 cm od podłogi do samej góry łóżka. Weź pod uwagę przestrzeń pod łóżkiem, jeśli planujesz dostawić biurko lub stworzyć kącik wypoczynkowy dla dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wymiarom będziesz w stanie określić, jaki rozmiar łóżka jest odpowiedni dla Twojego dziecka.

Wspaniałą wiadomością jest to, że możesz zmieniać swoje łóżko  z biegiem czasu, więc nie utkniesz na zawsze w tym samym wyglądzie! Pomyśl o tym jak o klockach Lego - możesz budować i przebudowywać swoje idealne łóżeczko od niemowlęcia po dziecko w wieku szkolnym. 

Materiał partnera


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama