Poznaj plusy terapii ciepłem i zimnem. Przeprowadzisz ją, wykorzystując kompres żelowy

Opublikowano: 23 styczeń 2020, 14:27 Kategoria Rozmaitości

Niektórzy są zdania, że kompres żelowy powinien się znaleźć w każdej domowej apteczce. W pełni popieramy to przekonanie! Biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści niesie ze sobą zastosowanie krioterapii oraz termoterapii, warto przemyśleć jego zakup. Bez względu na wiek, styl życia i skłonność do urazów. Taki okład po prostu dobrze jest zawsze mieć pod ręką.

Co daje kompres żelowy, wydzielający przyjemne ciepło?

Ciepło bezpośrednio wpływa na mięśnie, rozluźniając je, co powoduje łagodzenie bólu. Dlatego rozgrzany kompres wypełniony żelem zaleca się przykładać do kontuzjowanych miejsc, na przykład stłuczonych kończyn. To również doskonały środek przeciwbólowy podczas menstruacji – terapia ciepłem zmniejsza skurcze, a także poprawia przepływ krwi. Opatrunek tego typu przyda się również po wyczerpującym treningu, kiedy zachodzi ryzyko wystąpienia zakwasów. Rozgrzany żel przyłożony do skóry skraca też kolki niemowlęce i nerwobóle. Co ważne, kompres żelowy ciepło zimno  pozwala stosować okłady w komfortowy sposób. Zapomnij o mokrych ręcznikach, z których kapie woda, zalewając wszystko wokół. Z kompresu nic się nie wylewa, a żel zachowuje elastyczne właściwości, przyjemnie rozgrzewając skórę.

Kompres chłodzący i jego zastosowanie w domowych warunkach

Kiedy zdarzy się uraz narządu ruchu lub stawy zostaną objęte stanem zapalnym, zbawienna okazuje się terapia zimnem. Schłodzony żel obniża temperaturę tkanek, skutecznie zmniejszając obrzęk oraz ból. Okład ten stanowi duże wsparcie w leczeniu skręceń i złamań. Stosuje się go również podczas gorączki czy oparzeń skóry. Co ciekawe, zimny żel w formie kompresu świetnie radzi sobie też z łagodzeniem dolegliwości, obejmujących zęby. Jest polecany szczególnie po zabiegu ekstrakcji.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kompresu, najlepiej postawić na ten wielorazowego użytku. Produkt można myć, a nawet poddawać dezynfekcji. Po zakup profesjonalnego wyrobu warto udać się do sklepu internetowego yellowSPORT, w którym jest dostępny kompres żelowy ciepło zimno. W zależności od potrzeb, żel można podgrzać w kuchence mikrofalowej albo schłodzić w lodówce. Wyrób został opracowany w taki sposób, by żelowa zawartość zachowywała idealną konsystencję, niezależnie od temperatury. Jeżeli chcesz być przygotowany na każdą okoliczność, wyposaż swoją domową apteczkę w wysokiej jakości kompres. Najkorzystniejszym zakupem będzie model ciepło-zimno, który pozwoli Ci rozgrzać lub schłodzić wybrane partie ciała. Chcąc zaoszczędzić parę złotych i mieć gwarancję pierwszorzędnej jakości, po kompres żelowy wstąp do sklepu yellowSPORT i zamów wybrany rodzaj okładu, wybierając dostawę prosto do domu.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież