Zostań wolontariuszem 28. Finału WOŚP!

Opublikowano: 18 listopad 2019, 13:18 Kategoria Rozmaitości
WOŚPCSiK

12 stycznia 2020 r. Garwolin znów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Tym razem będziemy zbierać pieniądze na rzecz najmniejszych dzieci – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sztab przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie rozpoczął rejestrację wolontariuszy.

Podczas najbliższego finału w całej Polsce zbierane będą środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. – Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – informuje Fundacja WOŚP.

Cel 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie po raz kolejny organizuje sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i właśnie rozpoczyna rejestrację wolontariuszy. Kwestować w sztabie będzie 90 wolontariuszy. Rejestracja trwa do 5 grudnia lub do wyczerpania limitu miejsc.

Chcesz zostać wolontariuszem? Sprawdź, jak to zrobić! Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.csik.garwolin.pl

mat.pras.

 

Komentarze  

0 #1 Skąpani?Kuba 2019-12-10 09:32
Cyt "...w badaniach dobroczynności zadawane są ankietowanym trzy pytania:
1. Czy udzieliłeś pomocy nieznajomemu, gdy ten jej potrzebował?
2. Czy udzieliłeś charytatywnej pomocy finansowej?
3. Czy poświęciłeś swój czas w wolontariacie?
Indeks Dobroczynności (World Giving Index) jest średnią arytmetyczną z tych trzech wartości, wyrażonych w odsetku osób powyżej 15 lat, które udzieliły pozytywnej nań odpowiedzi...

Polska zajęła Indeksie Dobroczynności dopiero 112 miejsce, po Rosji i Wybrzeżu Kości Słoniowej a przed Gabonem i Meksykiem. W całej tej piątce odsetek pozytywnych odpowiedzi wynosił średnio 24-25 proc.
Natomiast w ostatniej piątce rankongu odsetek ten wynosił zaledwie 15-18 proc. Znajdują się w niej m. in. Chiny i Grecja.
W 2012 r. Polska zajmowała jeszcze 94. miejsce, w 2017 r. – 105, a obecnie – odległe 112..."

Czytaj więcej:
https://trybuna.info/gospodarka/z-wezem-w-kieszeni/
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież