reklama

Seniorzy świętowali

Opublikowano: 07 listopad 2019, 08:15 Kategoria Rozmaitości
seniorzydzien senioraklub senioraCSiK
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Warsztaty, prezentacje, występy artystyczne przygotowane dla nich i przez nich. Pod hasłem ?A radość nieśmy sobie nawzajem? odbył się Garwoliński Dzień Seniora. Dzień pełen radości, uśmiechu i dobrych życzeń.

Garwoliński Dzień Seniora odbył się 30 października w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wśród zgromadzonych nie zabrakło seniorów z miasta Garwolina i innych miejscowości powiatu garwolińskiego, a także wielu zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się między innymi senator Maria Koc, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, była poseł Stanisława Prządka, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol, ksiądz Stanisław Szymuś ? proboszcz garwolińskiej kolegiaty Stanisław Szymuś oraz ksiądz prałat senior Ryszard Andruszczak.

 

reklama


Uroczystego otwarcia wydarzenia i powitania wszystkich uczestników dokonali Grażyna Makulec i Jana Sprzęczka, reprezentujący Klub Seniora działający przy CSiK w Garwolinie oraz Miejską Radę Seniorów.

Z ust gości pod adresem seniorów popłynęło wiele ciepłych słów. Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, dziękując za współpracę i życząc seniorom zdrowia, siły i pogody ducha, powiedziała: Wiek to tylko liczba, a ograniczać nas może tylko wyobraźnia. ? Kochani seniorzy, w to wyjątkowe święto wam seniorom należą się ogromne podziękowania za waszą pracę i zaangażowanie ? podkreślała burmistrz Garwolina. Włodarz przekazała klucze do miasta seniorom na ręce Jana Sprzęczki. Życzenia seniorom złożyli także senator Maria Koc, starosta Mirosław Walicki oraz Stanisława Prządka.

W programie Garwolińskiego Dnia Seniora znalazły się różnego rodzaju warsztaty ? między innymi zajęcia tkackie, tworzenia stroików adwentowych czy makijażu. Wiele działo się także na scenie. W monologach zaprezentowali się Edward Kret z Klubu Seniora w Garwolinie i Jadwiga Przybysz z Koła Gospodyń Wiejskich ?Górznianeczki?. Seniorzy z Sobolewa przedstawili ?Bajkę o Czerwonym Kapturku dla dorosłych?, a na koniec seniorzy z Garwolina z zespołu śpiewaczego ?Chwilo Trwaj? porwali do zabawy i wspólnego śpiewania zgromadzoną publiczność.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama