Medycyna estetyczna - Polacy coraz częściej z niej korzystają

Opublikowano: 25 październik 2019, 15:17 Kategoria Rozmaitości

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się w naszym kraju z roku na rok coraz większą popularnością. Co najciekawsze, trend ten dotyczy nie tylko pań, ale także panów. Wśród tego typu zabiegów wymienia się już nie tylko botoks, ale również zabiegi pozwalające w innowacyjny sposób cofnąć wiek biologiczny skóry. Zdecydowana większość pacjentów trafiających do lekarzy medycyny estetycznej czyni to, aby poprawić swój wygląd oraz swoje samopoczucie. W niniejszym artykule tłumaczymy, skąd bierze się popularność zabiegów medycyny estetycznej w Polsce.

Które zabiegi medycyny estetycznej są w Polsce najpopularniejsze? 

Wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w Polsce znajdują się lipoliza, laseroterapia oraz mezoterapia. Warto wiedzieć, że rozwój medycyny estetycznej wiąże się także w sposób nierozerwalny z postępem technologicznym. Wielu pacjentów docenia również fakt, iż po wykonaniu większości zabiegów wystarczy kilka dni rekonwalescencji do powrotu do pełnej sprawności. Każda Klinika Dermatologii i Medycyny Estetycznej stara się również, by wszelkie wykonywane zabiegi były realizowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami poszczególnych pacjentów.

Czy istnieją różnice pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną? Tak, i to bardzo wiele. Przeszło 60 procent Polaków w sposób błędny utożsamia te pojęcia. To nie jest to samo. W chirurgii plastycznej mamy do czynienia przede wszystkim ze skalpelem oraz dużymi ingerencjami w skórę oraz tkanki podskórne. Za sprawą gruntownej przebudowy rysów twarzy niekiedy efekt takiego zabiegu może powodować uczucie sztuczności, gdy spojrzymy na takiego pacjenta.

Z kolei w medycynie estetycznej najważniejsza jest kompleksowość. Każda Klinika Dermatologii i Medycyny estetycznej stawia duży nacisk na to, aby wszelkie zabiegi opierały się na jak największej dbałości o skórę pacjenta oraz o resztę ciała. W przypadku zabiegów chirurgi plastycznej zazwyczaj wymagane jest znieczulenie.

Skupiają się one też głównie na efekcie końcowym, czyli między innymi poprawionych rysach twarzy. Z kolei medycyna estetyczna wyróżnia się tym, że koncentruje się na maksymalnym spowolnieniu procesów starzenia się skóry oraz odbudowie jej struktury i poprawieniu jej ogólnej kondycji. 

Medycyna estetyczna zyskuje na popularności 

Jak pokazują najnowsze badania, medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Dla przykładu: jeszcze w 2015 roku na wykonanie zabiegów medycyny estetycznej decydowało się około pół miliona Polaków. Z kolei w tej chwili badania Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging pokazują, że na ten moment lekarze przyjmują nawet dziesięciu pacjentów w tygodniu.

Zdecydowana większość (56 procent) pacjentów to osoby w wieku 40-50 lat. Co trzecia osoba, która decyduje się na zabieg w ramach medycyny estetycznej, to pacjent w wieku 30-40 lat. W tym okresie pojawiają się już pierwsze oznaki starzenia, dlatego jest to najlepszy moment na wizytę w Klinice Dermatologii i Medycyny estetycznej.

Artykuł powstał we współpracy z Klinika Dermatologii i Medycyny Estetycznej Mediderm

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież