Święto koni w Górkach

Opublikowano: 02 październik 2019, 14:57 Kategoria Rozmaitości
Górkikoniegmina Garwolin

"Jeżeli Bóg stworzył coś piękniejszego niż konie, to zachował to dla siebie" - to motto tegorocznego VII Regionalnego Święta Hodowców Koni, które w weekend odbyło się w Górkach.

Na zaproszenie Terenowego Koła Hodowców Koni w Garwolinie, Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka oraz kustosza Sanktuarium w Górkach ks. Anotniego Tyńca do Górek zjechali hodowcy koni z całego regionu. W niedzielne popołudnie można było podziwiać konie różnej maści. Uroczystości rozpoczęła msza święta odpustowa. Po niej parada końskich zaprzęgów przeszła na tereny zielone. Można w niej było podziwiać tradycyjne wozy,zaprzęg z kucyka i dziecięcego wózka czy karetę wyjętą prosto z bajki o Kopciuszku.

 Spośród blisko 30 zaprzęgów komisja konkursowa wybrała te najpiękniejsze. Komisję tworzyli gospodarze wydarzenia oraz zaproszeni goście - między innymi senator Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Mirosław Walicki oraz wicestarosta Iwona Kurowska.

W ramach wydarzenia publiczność miała także okazję do obejrzenia pokazu Kompanii Reprezentacyjnej Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego oraz teatru na koniach Cabriola Katarzyny Cygler. W programie znalazły się także wyścigi zaprzęgowe o Puchar Wójta Marcina Kołodziejczyka.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież