Biała Niedziela - seniorze, zapisz się do lekarza!

Opublikowano: 30 wrzesień 2019, 14:36 Kategoria Rozmaitości

Akcja „Biała Niedziela”- to hasło dobrze się kojarzy w Garwolinie. Wzorem ubiegłego roku, korzystając z dobrych doświadczeń i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób starszych naszego miasta, Miejska Rada Seniorów i Klub Seniora w Garwolinie zdecydowały się na powtórzenie akcji, w ramach której seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych wizyt lekarskich.

- Jest to wydarzenie prozdrowotne skierowane jest do osób 60 +, które pragną uzyskać szybszą diagnozę od lekarza specjalisty, do którego w normalnych warunkach jest bardzo długi okres oczekiwania. W tegorocznej edycji wezmą udział lekarze specjaliści w zakresie kardiologii, ortopeddii, nefrologii, neurologii, protetyki słuchu. Trwają jeszcze rozmowy z lekarzem diabetologiem i neurologiem. Podczas akcji będą wykonywane badania ekg, poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Można będzie uzyskać poradę dotyczącą usprawnień w korzystaniu z aparatów słuchowych – mówi Grażyna Makulec z Klubu Seniora.

 

Akcja zostanie przeprowadzona w gabinetach lekarskich w budynku SPZOZ Garwolina przy ul. Staszica, które zostały udostępnione w tym celu nieodpłatnie przez dyrektora garwolińskiej placówki medycznej. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy pracownicy tej placówki są bardzo przyjaźnie nastawieni i służą dużą pomocą w pracach przygotowawczych oraz deklarują pomoc w trakcie realizacji pomysłu.
- Bardzo też dziękujemy wszystkim lekarzom, którzy wezmą udział w Białej Niedzieli. Poświęcają swój wolny czas i swoją wiedzę ,aby pomóc ludziom w uzyskaniu wiedzy o swoim stanie zdrowia. W większości przypadków jest to praca na zasadzie wolontariatu – podkreślają organizatorzy.

Wydarzenie objęła patronatem honorowym Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak. Biała Niedziela nie miałaby szans na zaistnienie, gdyby nie wsparcie Fundacji „Zaczyn” z Warszawy. Jest to ogólnopolska fundacja wspierająca ruch senioralny. Ważne jest bowiem uzyskiwanie funduszy na realizację takich przedsięwzięć. Dużą rolę w prawidłowym realizowaniu akcji odgrywa CSIK Garwolinie z dyrektorem na czele. Dzięki nim akcja logistyczna i reklamowa jest sprawnie przeprowadzona a informacja o wydarzeniu dociera do wielu mieszkańców naszego miasta. Nieocenioną pomocą jest także praca wolontariuszy z Klubu Seniora w Garwolinie.

Biała Niedziela zostanie przeprowadzona 6 października 2019 r. W pomieszczeniach SP ZOZ Garwolin w godz.9:00 - 14:00. Zapisy do lekarzy określonych specjalistów będą przyjmowane telefonicznie w dniach 30.09 – 1.10 (włącznie) pod numerem 882 925 991. Obowiązuje zasada – jeden pacjent do jednego specjalisty.

- Jesteśmy przekonani, że wydarzenie przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa naszych seniorów. W ubiegłym roku z badań skorzystało ponad 200 osób, w tym roku oprócz badań, wszyscy uczestnicy otrzymają Kopertę Życia, przydatną zwłaszcza osobom samotnym – dodają organizatorzy.

garwolin.pl/mat.pras./red.

Komentarze  

-1 #2 wariacibercik 2019-10-06 19:45
Cytuję gogfo:
rada seniorów nie władcza sie w ta akcje to robi samozwanczy przewosdniczacy, którego rada seniorów chce odwołać, wszystkie jago decyzje sa bezprawne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!podejnmuje je nie zgodnie z prawem .

Cytuję gogfo:
rada seniorów nie władcza sie w ta akcje to robi samozwanczy przewosdniczacy, którego rada seniorów chce odwołać, wszystkie jago decyzje sa bezprawne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!podejnmuje je nie zgodnie z prawem .

CO WY chcecie od przewodniczaceg o czlowiek z klasą i wiedzą.malo kto temu PANU dorowna .ale napewno ci co chcągo odwolać to neptki!!!.
Cytować
+6 #1 bezprawny przewodniczacygogfo 2019-10-01 19:04
rada seniorów nie władcza sie w ta akcje to robi samozwanczy przewosdniczacy , którego rada seniorów chce odwołać, wszystkie jago decyzje sa bezprawne!!!!!! !!!!!!!!!!!!!po dejnmuje je nie zgodnie z prawem .
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież